Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Patrz w lusterka motocykle są wszędzie

6 kwietnia 2019 r. na Al. Jana Pawła II łódzcy przedstawiciele klubów motocyklowych wraz z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi przypominali kierowcom, że sezon motocyklowy właśnie się zaczął.

Akcja „Patrz w lusterka motocykle są wszędzie” skierowana była głównie do kierowców samochodów osobowych jak i ciężarowych, jednakże funkcjonariusze o obecności motocyklistów na drogach uświadamiali również innych uczestników dróg np. rowerzystów, pieszych. Podczas akcji przypominano, że motocykliści maja dużo mniejsze szanse wyjścia cało z wypadków drogowych niż osoba kierująca samochodem. Apelowano do obu stron o wzmożoną ostrożność na drogach podczas sezonu motocyklowego. Policjanci zatrzymywali auta do kontroli, natomiast łódzcy motocykliści wręczali kierowcom naklejki z hasłem „Patrz w lusterka motocykle są wszędzie”, które naklejali na tylną szybę samochodu.
 
Podczas działań prewencyjnych zatrzymano do kontroli drogowej kierującego Fordem. Mundurowi zbadali trzeźwość 44-latka, wówczas okazało się że jest nietrzeźwy.  Badanie stanu trzeźwości wykazało promil alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna był już wcześniej karany za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Teraz kierujący Fordem odpowie za swój czyn przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz długoletni zakaz prowadzenia pojazdów.
Skontrolowano również motocyklistę. Ku zaskoczeniu funkcjonariuszy okazało się, że 23-latek w ogóle nie posiada prawa jazdy. Mężczyzna przyznał się policjantom, że jest w trakcie kursu przygotowującego do egzaminu na prawo jazdy. Łodzianin został ukarany 500 zł  mandatem karnym.
 
Policjanci przypominają, że rozpoczął się sezon motocyklowy. Coraz więcej motocyklistów wyjeżdża na łódzkie ulice. Rozwaga, wzajemne zrozumienie, tolerancja na drodze jest gwarancją bezpiecznego dotarcia do celu podróży.
 
sierż. szt. Jadwiga Czyż
WRD KMP w Łodzi

 • Grupa motocyklistów stojąca przodem do obiektywu. Mężczyźni i kobiety ubrani są w ubiór klubów motocyklowych. Wraz z nimi stoi policjantka Wydziału Ruchy Drogowego KMP w Łodzi.
  Motocykliści i motocyklistki
 • Na zdjęciu widoczny jest motocyklista ubrany w skórzaną kurtkę. Stoi tyłem do obiektywu kamery. Przed nim znajdują się dwaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ubrani w odblaskowe kamizelki stojący przy swoim radiowozie. Policjanci odwróceni są tyłem do obiektywu aparatu.
  motocyklista w kurtce skórzanej
 • Na zdjęciu widocznych jest około 10 różnych motocykli stojących w sąsiedztwie radiowozu Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łodzi. W dalszym planie znajdują się jeszcze 4 cywilne pojazdy.
  motocykle
 • Na zdjęciu znajduje się plakietka z napisem "Patrz w lusterka. Motocykle są wszędzie" Umieszczona jest ona w przedniej części motocyklu.
  Motocykle są wszędzie
Powrót na górę strony