Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wtargnęli na murawę stadionu po zakończeniu meczu piłkarskiego - jeszcze dziś usłyszą zarzuty

Trzech mężczyzn w wieku 25, 32 i 35 lat, zostało ujętych przez pracowników ochrony po zakończeniu meczu piłkarskiego jednej z łódzkich drużyn. Mężczyźni zostali przekazani policjantom i jeszcze dziś usłyszą zarzuty dotyczące bezprawnego wtargnięcia na murawę stadionu.

14 kwietnia 2019 roku około godziny 15:00, policjanci pełniący służbę związaną z zabezpieczeniem przebiegu meczu piłkarskiego jednej z łódzkich drużyn, drogą radiową otrzymali informację dotyczącą wtargnięcia na murawę stadionu trzech młodych mężczyzn. Jak wynikało ze zgłoszenia przekazanego przez służbę ochrony obiektu, dwoje spośród zatrzymanych kibiców zostało ujętych bezpośrednio po przeskoczeniu przez nich ogrodzenia oddzielającego publiczność od murawy. Natomiast, trzeci z mężczyzn, po sforsowaniu siatki zdążył jeszcze dobiec do bramkarza drużyny gospodarzy i wyrazić swoje niezadowolenie z wyników osiąganych przez klub. On również został ujęty przez ochroniarzy i przekazany policji. Jak się okazało trójka zatrzymanych była pijana. Wszyscy mieli ponad promil alkoholu we krwi. Jeszcze dziś podejrzani usłyszą zarzut wtargnięcia na murawę stadionu w związku z odbywającą się imprezą masową. Taki czyn zabroniony zagrożony jest w polskim prawie karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoką grzywną. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi VI Komisariat Policji KMP w Łodzi.

 

Pamiętajmy!!!

Udając się na imprezę sportową pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów prawa i regulaminu obowiązującego na obiekcie. Zachowania polegające na wtrgnięciu na stadion w trakcie trwania imprezy masowej (nawet bezpośrednio po zakończeniu zawodów) traktowane są w polskim prawie jako przestępstwo. Na sankcję karne narazimy się również min. w sytuacji odpalania rac i niestosowania się do poleceń służb ochrony.

  • DWÓCH POLICJANTÓW W KAMIZELKACH KOLORU ŻÓŁTEGO Z NAPISEM POLICJA TRZYMA MĘŻCZYZNĘ ZA PRZEDRAMIONA. MĘŻCZYZNA MA ZAŁOŻONE KAJDANKI NA RĘCE TRZYMANE Z TYŁU. POLICJANCI I ZATRZYMANY STOJĄ TYŁEM DO OBIEKTYWU APARATU. W TLE PARKING SAMOCHODOWY.
  • NA ZDJĘCIU SYLWETKA MĘŻCZYZNY STOJĄCEGO TYŁEM DO OBIEKTYWU. KADR APARATU SKIEROWANY NA RĘCE ZATRZYMANEGO, NA KTÓRYCH ZAŁOŻONE SĄ KAJDANKI. MĘŻCZYZNA MA ZAŁOŻONE KAJDANKI NA RĘCE TRZYMANE Z TYŁU. MA CZARNĄ KURTKĘ ZAŁOŻONĄ NA SIEBIE.
  • DWÓCH POLICJANTÓW UBRANYCH W KAMIZELKI ODBLASKOWE Z NAPISEM POLICJA PROWADZI MĘŻCZYZNĘ UBRANEGO W CZARNĄ KURTKĘ Z KAPTUREM I DŻINSY. MĘŻCZYZNA MA ZŁOŻONE NA RĘKACH KAJDANKI. W TLE PARKING SAMOCHODOWY
  • MĘŻCZYZNA W CZARNEJ CZAPCE Z DASZKIEM W KAJDANKACH PROWADZONY PRZEZ POLICJANTÓW W KAMIZELKACH ODBLASKOWYCH Z NAPISEM POLICJA. W TLE WIDOCZNY PARKING SAMOCHODOWY ORAZ BUDYNEK I KOMISARIATU KMP W ŁODZI
Powrót na górę strony