Śmiertelny wypadek na drodze W-703 - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek na drodze W-703

Policjanci z komendy powiatowej w Łęczycy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Janowice na drodze W-703. W wyniku zdarzenia zginał 88 – letni mężczyzna.

15 kwietnia 2019 roku około godz. 21.10 na drodze wojewódzkiej nr 703, miejscowość Janowice doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego i pieszego. Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem marki Lublin jadąc z Piątku w kierunku Łęczycy, potrącił idącego z rowerem prawą stroną drogi pieszego. Mimo podjętej reanimacji 88 – letni mężczyzna zmarł. 31 – letni kierowca dostawczego auta w chwili zdarzenia był trzeźwy. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz przesłuchali świadków tego wypadku. Na polecenie Prokuratora Rejonowego w Łęczycy zwłoki oraz pojazdy zabezpieczono do dalszych badań. Wszystkie okoliczności tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem miejscowej prokuratury.

Policjanci apelują do pieszych o używanie elementów odblaskowych, poruszanie się właściwą stroną drogi. Ograniczenie prędkości i zachowanie bezpiecznej odległości podczas manewrów wymijania, omijania niech będzie przestrzegane przez kierujących pojazdami. Wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo. Zachowajmy ostrożność!.

  • Policjant podczas oględzin
    Policjant podczas oględzin
  • Wypadek w Janowicach