Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili i przewozili w bagażniku 22 latka. Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Opoczyńscy kryminalni zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o pozbawienie wolności i pobicie 22 letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego. Decyzją sądu dwóch sprawców zostało tymczasowo aresztowanych, wobec pozostałych zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Dodatkowo jeden z zatrzymanych odpowie z posiadanie prawie 14 gramów amfetaminy,.

 Chwile grozy przeżył 22 letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego, który został pobity i przewożony w bagażniku samochodu osobowego audi A6. Te dramatyczne sceny rozegrały się 12 kwietnia 2019 roku w jednej z miejscowości w gminie Opoczno. Z dotychczasowych ustaleń w sprawie wynika, że 24 letni kuzyn ofiary, feralnego dnia, wieczorem zaprosił go na przejażdżkę do pobliskiego lasu. Niczego nieświadomy 22 latek zgodził się. Niestety w kompleksie leśnym  czekali na nich już trzej agresywni mężczyźni. Pokrzywdzony został siłą wyciągnięty z samochodu dotkliwie pobity. Następnie sprawcy   przenieśli 22 latka do bagażnika, zamknęli i kilkanaście minut  przewozili po pobliskich miejscowościach. Następnie 22 latek został jeszcze raz pobity i zostawiony w lesie.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że podłożem tej sytuacji były nieporozumienia pomiędzy mężczyznami dotyczące ich wspólnych  nielegalnych interesów.

Policjanci szybko ustalili personalia  sprawców. Do sprawy  zostały zatrzymane 4 osoby w wieku 21 , 24, 26 i 32 lat.  Podczas przeszukań mieszkań podejrzanych, w domu 26 latka policjanci ujawnili i zabezpieczyli 14 gramów amfetaminy.

Decyzją opoczyńskiego sądu dwóch mężczyzn w wieku 21 i  26  lat zostało tymczasowo aresztowanych, natomiast wobec dwóch pozostałych został zastosowany dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara, nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

asp. szt. Barbara Stępień

Powrót na górę strony