Świadek zareagował wobec nietrzeźwego za kierownicą - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Świadek zareagował wobec nietrzeźwego za kierownicą

Wzorową postawą wykazał się mieszkaniec Skierniewic nie pozostając obojętnym na zdarzenie drogowe, którego był świadkiem. Okazało się, że jadącym przed nim samochodem, który uderzył w przydrożny słupek ,kierował nietrzeźwy mężczyzna. Świadek odebrał kierującemu kluczyki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

18 kwietnia 2019 roku około godziny 14:25 dyżurny skierniewickiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące prawdopodobnie nietrzeźwego kierowcy w Lipcach Reymontowskich koło Skierniewic.

Na miejscu  policjanci ustalili wstępny przebieg zdarzenia. Ulicą Boryny jechało subaru, którego kierujący prawdopodobnie nie zapanował nad pojazdem i uderzył w słupek wskaźnikowy ustawiony przy drodze. Świadek zdarzenia, jadący tuż za subaru zatrzymał się i podszedł do pojazdu. Po tym jak wyczuł woń alkoholu od kierującego, natychmiast zabrał mu kluczyki od samochodu, aby uniemożliwić dalszą jazdę.  Następnie, do czasu przybycia na miejsce patrolu policji, nie spuszczał kierującego z oka.

Policjanci ruchu drogowego poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu w organizmie – okazało się, że miał go ponad 2 promile. Policjanci zatrzymali 68-letniemu mieszkańcowi powiatu skierniewickiego prawo jazdy.

Poza zatrzymaniem prawa jazdy, w jednostce będzie prowadzone postępowanie związane ze zdarzeniem i jazdą samochodem pod wpływem alkoholu. Za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.


Każda taka wzorowa postawa przypadkowego świadka wpływa na poziom bezpieczeństwa na drogach.  W tym przypadku pomogła w wyeliminowaniu potencjalnego zagrożenia i być może uratowała czyjeś życie.