Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Przed nami ostatni dzień wielkanocnego weekendu – dzień powrotów z wyjazdów. Apelujemy o szczególną ostrożność !

Wielkanoc dla policjantów pełniących służbę to czas intensywnej pracy. Tegoroczne działania rozpoczęte 19 kwietnia zakończą się 23 kwietnia 2019 roku. Niestety w ciągu trzech pierwszych dni wielkanocnego weekendu na drogach województwa łódzkiego doszło do 27 wypadków, w których rannych zostało 29 osób a 5 poniosło śmierć. Te najtragiczniejsze zdarzenia dotyczyły utraty panowania nad pojazdem i uderzenia w drzewo. Przy dużej prędkości niestety skutek jest tylko jeden – rozległe obrażenia skutkujące zgonem . Podczas licznych kontroli policjanci wyeliminowali z ruchu aż 65 nietrzeźwych kierujących.

W ubiegłym roku w okresie od 30 marca do 2 kwietnia 2018 roku włącznie na terenie woj. łódzkiego doszło do 38 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby a 45 zostało rannych. Funkcjonariusze interweniowali przy 260 kolizjach, zatrzymali 79 nietrzeźwych kierujących.

Wśród  tych kierujących na podwójnym gazie znalazł się 40 latek , który w niedzielę  popołudniu jadąc w Łodzi ulicą Aleksandrowską, podczas wyprzedzania,  utracił panowanie nad  skodą , wypadł z drogi , zjechał na torowisko i uderzył w skarpę. Okazało się, że miał w  organizmie 2 promile alkoholu. Został ukarany MK za popełnione wykroczenia, zatrzymano mu prawo jazdy a dodatkowo usłyszy zarzuty prowadzenia w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. /foto/

 

Przypominamy o zakazie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton : 20 kwietnia od godz. 18.00 do 22.00, 21 kwietnia od godz. 8.00 do 22.00 oraz 22 kwietnia od godz. 8.00 do 22.00.

 

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Święta Wielkiej Nocy to szczególny moment spędzany w gronie rodziny, dlatego zróbmy wszystko, aby minęły one w spokojnej atmosferze, nie tylko przy stole, ale także na drodze. Pamiętajmy wiele zależy od nas samych. Noga z gazu. Nie odkładajmy powrotów na ostatnią chwilę a za kierownicę wsiadajmy wyłącznie wypoczęci i trzeźwi.

 

Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę na drogach!!!

  • policjant stojący przy radiowozie i zatrzymujący pojazdy do kontroli
  • policjant wykonuje zdjęcie rozbitej skody , który przejechał przez torowisko i ugrzęzła po uderzeniu w skarpę