Zagrozili bezpieczeństwu imprezy masowej - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zagrozili bezpieczeństwu imprezy masowej

Dwóch mężczyzn w wieku 19 i 23 lat próbowało wnieść materiały pirotechniczne na stadion piłkarski w związku z odbywającą się tam imprezą masową. Pracownicy ochrony zatrzymali ich do kontroli przy bramkach wejściowych. Kolejny mężczyzna w wieku 29 lat dążąc do konfrontacji z kibicami przyjezdnej drużyny naruszył nietykalność cielesną pracownika służb porządkowych.

24 kwietnia 2019 roku policjanci zabezpieczający mecz piłkarski jednej z łódzkich drużyn, zostali powiadomieni o próbie wniesienia na stadion wyrobów pirotechnicznych. Policjanci podeszli pod wskazane im bramki wejściowe. Przy jednej z nich ujęty został 49-latek, przy drugiej 23-latek. Mężczyźni posiadali przy sobie race, które miały zostać odpalone po wejściu na stadion. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów. W ręce mundurowych wpadł również 29-letni kibic drużyny gospodarzy, który chcąc skonfrontować się z fanami drużyny gości, uderzył w twarz pracownika ochrony, który stał mu na drodze. Jeszcze dziś zatrzymani usłyszą zarzuty z przepisów Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Policjanci przypominają, że wnoszenie materiałów pirotechnicznych i ich posiadanie w czasie trwania imprezy masowej zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności i wysoką grzywną. W przypadku naruszenia nietykalności cielesnej pracownika służby porządkowe, bądź informacyjnej sprawca podlegać może karze nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

  • Na zdjęciu widoczni dwaj policjanci w kamizelkach koloru żółtego z czarnym napisem Policja.  Funkcjonariusze trzymają pod ręce mężczyznę w ciemnej bluzce i spodniach dżinsowych, który ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu. W tle widoczny parking policyjny.
    zatrzymany kibic