Wpadł z narkotykami - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z narkotykami

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Łodzi zatrzymali 42-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz uprawę krzewów konopi indyjskich. W mieszkaniu mężczyzna posiadał również wyspecjalizowany namiot tzw. „growbox” służący do prowadzenia uprawy tych roślin.

23 kwietnia 2019 roku około godziny 16:30, policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Łodzi, zauważyli mężczyznę podejrzewanego o prowadzenie przestępczego procederu. Po wylegitymowaniu 42-latka, postanowili sprawdzić jego mieszkanie. W trakcie przeszukania pomieszczeń stróże prawa odnaleźli słoiki z suszem roślinnym o charakterystycznym zapachu marihuany. Kwiatostany tych roślin zostały odnalezione również w lodówce. Wstępne badanie z użyciem testera narkotykowego potwierdziło, że zabezpieczone około 205 gramów stanowi środek odurzający. Ponadto w mieszkaniu znajdował się  namiot zaopatrzony w filtry powietrza i system oświetleniowy. W tzw. „growboxie” rosły cztery sadzonki konopi. Z każdej z nich można było wytworzyć około 22 gramów marihuany. 42-letni amator używek został zatrzymany i usłyszał zarzuty uprawy oraz posiadania narkotyków za co grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Prokuratury Rejonowej Łódź-Widzew został objęty dozorem prokuratorskim.

 

  • Na zdjęciu widoczna jest otwarta szuflada z zawartością kilku słoików zapełnionych suszem roślinnym. Wewnątrz szuflady znajduje się również pojemnik wypełniony strzykawkami oraz pipetami plastykowymi. W szufladzie ogólny nieporządek.