We właściciwym miejscu i czasie - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

We właściciwym miejscu i czasie

Przypadkowi świadkowie mając podejrzenia co do stanu trzeźwości kierującego zatrzymali się tuż za jego autem. Zanim zdążyli zadzwonić, w tym samym czasie na miejscu był już patrol policji. Czujność świadków nie zawiodła, gdyż policyjny alkotest wykazał ponad dwa promile alkoholu w organizmie 43 – letniego kierowcy renault. Mężczyzna stracił uprawnienia, a noc spędził w policyjnym areszcie. Z kolei ponad 1.4 promila alkoholu w organizmie miał 32 – latek, którego do kontroli zatrzymali dzielnicowi z Posterunku Policji w Piątku. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą 2 lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

27 kwietnia 2019 roku przypadkowi świadkowie, na jednej z dróg gminy Łęczyca zwrócili uwagę na jadące wężykiem osobowe renault. Kiedy kierowca zatrzymał auto, mając podejrzenie co do jego stanu trzeźwości, zatrzymali się tuż za nim aby zareagować na ewentualne niebezpieczeństwo na drodze. Zanim zdążyli zadzwonić, na miejscu był już patrol policji. Czujni świadkowie przekazali swoje spostrzeżenia wracającym z interwencji stróżom prawa. Mężczyzną, który miał kierować osobówka okazał się 43 – letni obywatel Ukrainy, a podejrzenia co do jego stanu trzeźwości były słuszne. Policyjny alkotest wykazał ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia, a on sam noc spędził w policyjnym areszcie. Za prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci dziękują za wzorową postawę i zaangażowanie społeczeństwa w walce z nietrzeźwymi kierowcami. Doceniamy, że nasze apele nie pozostają bez echa. 

 

28 kwietnia 2019 roku dzielnicowi z Posterunku Policji w Piątku, jadąc drogą W-703, przez miejscowość Janowice zwrócili uwagę na pojazd marki Daewoo Matiz, którego styl jazdy mógł wskazywać, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu. Jak się okazało chwilę później, przeczucie nie zawiodło. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 32-letni obywatel Ukrainy miał w swoim organizmie ponad 1.4 promila alkoholu. Dzielnicowi zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.