Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowała BMW pod wpływem i na zakazie

Koluszkowscy policjanci zatrzymali 52-latkę, która kierując bmw spowodowała kolizję i odjechała z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, kobieta była pod wpływem alkoholu i nie miała prawa jazdy. Miała za to sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Teraz grozi jej kara nawet do 5 lat więzienia.

12 maja 2019 roku funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego otrzymali zgłoszenie, iż po godz. 18:00 w miejscowości Borowa bmw uderzyło w zaparkowanego przed posesją volkswagena i odjechało. Widząc taką sytuację mieszkaniec posesji, przed którą doszło do zdarzenia, wsiadł szybko w swój samochód i pojechał za bmw jednocześnie powiadamiając policję. Koluszkowscy mundurowi natychmiast ruszyli w kierunku wskazanej miejscowości. Po kilku minutach na skrzyżowaniu miejscowości Borowa z Różycą zauważyli stojące uszkodzone bmw oraz zgłaszającego mężczyznę. Kierującą bmw była 52-letnia mieszkanka gminy Koluszki. Okazało się, że kierująca miała w organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto kobieta nigdy nie miała prawa jazdy, a aktualnie ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, zaś prowadzenie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia. 52-latka za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Dobrze, że nikt nie odniósł obrażeń.

Pomimo wielu apeli policjanci nadal odnotowują przypadki nietrzeźwych kierujących, którzy ryzykują nie tylko swoje życie, ale również swoich bliskich i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Takie zgłoszenie może uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

 

Powrót na górę strony