Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 500 kg nielegalnego tytoniu

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na terenie powiatu pabianickiego zatrzymali busa, którym przewożono blisko 500 kg tytoniu. Uszczuplenie podatku akcyzowego oszacowano na ponad 227 tysięcy złotych.

 

16 maja 2019 roku w godzinach wieczornych policjanci z komendy wojewódzkiej w Łodzi  prowadzili działania dotyczące terenu powiatu bełchatowskiego i pabianickiego. Ustalenia wskazywały na to, że przewożona będzie spora ilość kontrabandy tytoniowej. Do kontroli zatrzymano busa kierowanego przez 37-letniego mieszkańca Kutna. Już po otwarciu kabiny kierowcy wyczuwalna była silna woń tytoniu. W części bagażowej policjanci zabezpieczyli 33 worki z suszem. Kierujący nie miał żadnych dokumentów przewozowych.  W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 54 KKS mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu wysoka kara grzywny .Kodeks przewiduje również za to przestępstwo karę pozbawienia wolności. Łącznie do depozytu trafiło blisko 500 kg nielegalnego tytoniu. Oszacowano, że z tytułu nieodprowadzonego podatku wpływy do Skarbu Państwa  uszczuplono o 227 tysięcy złotych.

 

 

  • dwaj policjanci z zatrzymanym skutym kajdankami a przed nimi zabezpieczone worki z tytoniem
  • worki z tytoniem w części bagażowej auta
  • dwaj policjanci w odblaskowych kamizelkach z napisem policja stoja przed zatrzymanym białym busem razem z zatrzymanym kierowcą. Wewnatrz pojazdu widać worki
Powrót na górę strony