Okazja czyni złodzieja - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Okazja czyni złodzieja

Kryminalni z II Komisariatu Policji KMP w Łodzi, zatrzymali 40-latka podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego. Jak wynika z okoliczności sprawy, mężczyzna który wpadł „w ręce” policjantów wykorzystał okazję okradając młodą kobietę robiącą zakupy w jednej z aptek przy ulicy Limanowskiego.

16 maja 2019 roku około godziny 10:00, młoda kobieta kupująca lekarstwa, przez nieuwagę pozostawiła telefon na półce znajdującej się obok lady sklepowej. Po wyjściu z apteki zorientowała się, że nie ma przy sobie aparatu. Telefonu nie było również w miejscu, gdzie został wcześniej pozostawiony. Chcąc zlokalizować zgubę, zadzwoniła na swój numer z innego telefonu, jednak jej „komórka” była już wyłączona. Podejrzewając, że stała się ofiarą kradzieży zdecydowała się zawiadomić policjantów. Wartość aparatu wstępnie oszacowana została na 1500 złotych. Policjanci analizując zebrany w sprawie materiał dotarli między innymi do nagrań z monitoringu znajdującego się w aptece. W ciągu kolejnych dni, wytypowali i ustalili mężczyznę podejrzanego o popełnienia kradzieży. To 40-letni mieszkaniec Łodzi, który robił w tym samym dniu zakupy w aptece. Był on notowany w przeszłości za podobne przestępstwa. Mężczyzna jeszcze dziś usłyszy zarzuty. Za kradzież telefonu grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

  • Na zdjęciu widoczny jest funkcjonariusz ubrany po cywilnemu mający na sobie czarną kamizelkę taktyczną z napisem Policja. Mężczyzna trzyma pod rękę mężczyznę, który ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Zatrzymany mężczyzna ma na sobie kurtkę typu sportowego w kolorze niebieskim. W głębi widoczne pomieszczenie biurowe.
  • Na zdjęciu widoczne są ręce mężczyzny, na których założone są kajdanki.
  • Na zdjęciu widoczny jest zatrzymany mężczyzna siedzący w pomieszczeniu policji, na krześle. W tle widoczny pokój i funkcjonariusz ubrany po cywilnemu.