Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Długi czerwcowy weekend za nami

Skończył się czerwcowy weekend związany ze Świętem Bożego Ciała i początkiem wakacji . W okresie od 19 do 23 czerwca 2019 roku o bezpieczeństwo podróżnych dbała większa liczba policjantów , w tym w szczególności ruchu drogowego. Doświadczenia lat minionych wskazują, że w takich okresach znacznie nasila się ruch turystyczno-wypoczynkowy, a tym samym automatycznie zwiększa się ryzyko wzrostu liczby zdarzeń drogowych.

W ciągu 5 dni długiego czerwcowego weekendu policjanci interweniowali przy 58 wypadkach drogowych, w których śmierć poniosła 2 osoby a 72 zostały ranne. Niestety mimo licznych apeli, policjanci nadal muszą interweniować wobec osób, które siadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze dotychczas wyeliminowali z ruchu 111 nietrzeźwych kierujących. Do wypadku śmiertelnego doszło 19 czerwca 2019 roku tuż przed godziną 1.00 w miejscowości Kącik w powiecie bełchatowskim. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Renault Megane jadąc w stronę Bełchatowa, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, uderzył w ogrodzenie posesji i dachował. Auto spaliło się. W wyniku wypadku podróżujący renault 27-letni bełchatowianin poniósł śmierć na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Obecnie śledztwo mające na celu wyjaśnić okoliczności i przyczyny zdarzenia prowadzi Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie.

Policjanci wyjaśniają także okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło 23 czerwca 2019 około godziny 10.00 na S8 w kierunku Wrocławia. Z motocyklistą zderzył się kierujący vw. Niestety mimo reanimacji 43-letni kierujący jednośladem zmarł.Po godzinie 10.00 dyżurny sieradzkiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 176 km trasy S8 w kierunku Wrocławia. Z informacji wynikało, że zderzył się samochód z motocyklem. Wezwano na miejsce Lotnicze pogotowie Ratunkowe. Funkcjonariusze zorganizowali objazdy. Niestety mimo reanimacji  śmierć poniósł 43-letni obywatel Łotwy , który jechał motocyklem. VW golfem kierował 23-latek. Był trzeźwy.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Synoptycy zapowiadają bowiem bardzo zmienne warunki pogodowe. mogą wystąpić gwałtowne burze z silnym wiatrem i opadami gradu. Taka aura ma bezpośredni wpływ na warunki drogowe i może być bardzo niebezpieczna. Przypominamy również, że rozpoczęły się wakacje i policyjne akcje na drogach. Funkcjonariusze reagować będą  na łamanie przepisów ze szczególnym uwzględnieniem nietrzeźwych kierujących, przekroczenia dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego przewożenia pasażerów.

Akcja „Bezpieczny weekend Boże Ciało 2018” trwała od 30 maja do 3 czerwca 2018r. W czasie pięciu dni działań „Bezpieczny weekend Boże Ciało 2018” na terenie województwa łódzkiego policjanci odnotowali 72 wypadki drogowe, w których śmierć poniosły 4 osoby a 84 zostały ranne. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 113 nietrzeźwych kierujących.

Powrót na górę strony