Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zróbmy wszystko aby ta mapa nie stała się czarna !

18 czerwca 2019 roku, na Torze Łódź ,Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zorganizowała brifing prasowy poświęcony ogólnopolskiemu projektowi związanemu z bezpieczeństwem drogowym podczas wakacji. Od 19 czerwca 2019 roku rusza specjalna MAPA WYPADKÓW ŚMIERTELNYCH w Polsce. To jak będzie wyglądać pod koniec wakacji zależy od każdego uczestnika ruchu. Podczas wakacji 2018 roku na terenie Polski doszło do 592 wypadków śmiertelnych. Położenie woj. łódzkiego w centrum kraju gdzie przecinają się główne szklaki komunikacyjne a podczas letniego wypoczynku ruch jest szczególnie natężony niestety sprzyja powstawaniu zdarzeń drogowych. W wakacje 2018 doszło na naszym terenie do 41 wypadków śmiertelnych.

Uruchomiona od 19 czerwca MAPA , która obejmować będzie  wakacje 2019 roku jest na starcie letniego wypoczynku wolna od punktów wskazujących wypadki śmiertelne. To jak będzie wyglądała na początku września zależy od każdego z nas. Każdej doby nanoszone będą wypadki śmiertelne , do których dojdzie w Polsce. Te z ostatniego dnia będą pokazywać się na czerwono, po dobie staną się czarnymi punktami na mapie kraju.

Podczas tego letniego projektu będziemy także obalać mity i potwierdzać fakty dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pierwszym z nich jest to, że przy dobrych warunkach atmosferycznych dochodzi do mniejszej liczby wypadków. Niestety to nieprawda. Do 70-80% wypadków dochodzi przy słonecznej pogodzie, bez opadów, w porze dziennej. Wakacje to nie czas odpoczynku od odpowiedzialności i wyobraźni.

Do brifingu doszło na Torze Łódź, który właśnie w wakacje /w każdy wakacyjny  poniedziałek / uruchamia bezpłatne szkolenia technik jazdy. Inicjatywę tę KWP w Łodzi objęła patronatem. Podczas szkoleń uczestnicy zapoznają się w teorii i praktyce z technikami skrętu, hamowania i omijania awaryjnego oraz zjawiska poślizgu bocznego. Zajęcia prowadzą licencjonowani instruktorzy Akademii Bezpiecznej Jazdy Tor Łódź z wykorzystaniem nitki toru i płyt poślizgowych samochodami uczestników. 

 

POLECAMY:

tutaj

 

  • mapa Polski bez punktów wskazujących na wypadki śmiertelne.
  • Konferencja prasowa dotycząca mapy na obiekcie "Tor Łódź".
  • Konferencja prasowa dotycząca mapy na obiekcie "Tor Łódź".
  • Konferencja prasowa dotycząca mapy na obiekcie "Tor Łódź".
  • Konferencja prasowa dotycząca mapy na obiekcie "Tor Łódź".
  • Konferencja prasowa dotycząca mapy na obiekcie "Tor Łódź"
  • mapa z czarnymi i czerwonymi punktami pokazująca stan na 2 września 2018 roku.
Powrót na górę strony