Wakacje tuż tuż. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacje tuż tuż. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach

Wielkimi krokami zbliża się okresem letniego wypoczynku i związany z tym wzmożonych ruch przejazdów. Województwo łódzkie jest bardzo specyficznie usytuowanym obszarem, bowiem krzyżują się tu główne szlaki komunikacyjne. Tym samym po drogach przejeżdża codziennie bardzo duża liczba pojazdów a w okresie wakacyjnym obserwujemy jeszcze większe jego natężenie. Dlatego od 19 czerwca do 1 września br. policjanci będą prowadzić akcję „Bezpieczne Wakacje 2019”.

Do działań zostanie zaangażowana większa liczba policjantów.  Pełniona przez nich służba będzie uwzględniać miejsca zbiorowego wypoczynku (w tym także tzw. „półkolonii”), ruch turystyczny, utrudnienia spowodowane tymczasową zmianą organizacji ruchu związaną z prowadzonymi robotami drogowymi. Ponadto zakazy ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu, w dniach:

•        19 czerwca – w godz. 18:00 – 22:00,

•        20 czerwca – w godz. 8:00 – 22:00,

•        od dnia 28 czerwca do dnia 1 września br.:

         -        w piątki – w godz. 18:00 – 22:00,

         -        w soboty – w godz. 8:00 – 14:00,

         -        w niedziele – w godz. 8:00 – 22:00,

•        14 sierpnia w godz. 18:00 – 22:00,

•        15 sierpnia w godz. 8:00 – 22:00

W ramach pełnionej służby policjanci będą prowadzić między innymi  wzmożone kontrole autobusów przewożących zorganizowane grupy osób, w szczególności dzieci i młodzieży (w tym organizować stałe punkty kontroli ). W ich głównym zainteresowaniu będą również  motocykliści  i rowerzyści popełniający naruszenia przepisów ruchu drogowego. Policjanci będą sprawdzać stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

Mundurowi będą   konsekwentnie eliminować z ruchu kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu zarówno w doraźnych kontrolach jak i zorganizowanych działaniach. Poza tym będą kontrolować stosowanie się kierujących do ograniczeń prędkości i to również w tzw. Kontrolach kaskadowych.

Podczas wakacji w miejscach letniego wypoczynku policjanci będą organizować spotkania z dziećmi i młodzieżą i omawiać aspekty dotyczące bezpieczeństwa zarówno na drogach jak i podczas wypoczynku.

 

WYKAZ PUNKTÓW KONTROLI AUTOBUSÓW

http://dlakierowcow.policja.pl/dk/wydarzenia/175118,WYKAZ-PUNKTOW-KONTROLI-AUTOBUSOW-BEZPIECZNE-WAKACJE-2019.html

  • policjant prowadzi statyczną kontrolę prędkości