Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zlikwidowali dwie uprawy konopi indyjskich w okolicach Bełchatowa

Zarzuty za przestępstwo narkotykowe usłyszeli dwaj bełchatowianie w wieku 25 i 20 lat. Kryminalni namierzyli ich kiedy doglądali swoje rośliny. Za uprawę konopi innych niż włókniste grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

15 lipca 2019 roku kryminalni pojechali w zalesioną okolicę pod Bełchatowem. Wiedzieli, że w wytypowanym przez nich miejscu może znajdować się uprawa konopi indyjskich. Na miejscu przeszukali okolicę i zlokalizowali plantację. Chcąc namierzyć właścicieli postanowili podjąć obserwację. Mieli bowiem pewność, że plantatorzy pojawią się na terenie swojej uprawy. Po kilku godzinach w miejscu objętym policyjnymi działaniami pojawiło się dwóch młodych mężczyzn. Niczego się nie spodziewając zabrali się za pielęgnowanie swoich roślin. Jeden z nich został zatrzymany kiedy pielił i podlewał rośliny. Drugi został zatrzymany  w w nocy gdy przyszedł po swój samochód. Na jednym ze skrzyżowań ulic w mieście kryminalni zajechali mu drogę i wyciągnęli  zza kierownicy. 25-latek, notowany już za przestępstwa narkotykowe, szybko trafił do policyjnego aresztu, do którego wcześniej trafił jego 20-letni kompan. Z udziałem śledczych zostały przeprowadzone oględziny  uprawy. Policjanci zabezpieczyli 14 krzaków.  Z udziałem psa do tropienia zapachu narkotyków funkcjonariusze przeszukali teren posesji użytkowanej przez zatrzymanych. W stodole kryminalni znaleźli ponad 66 gramów suszu tego narkotyku. Zatrzymani bełchatowianie usłyszeli już zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste. Dodatkowo 25-latek odpowie też za posiadanie suszu marihuany. Podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwa te zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Bełchatowscy kryminalni idąc za ciosem wymierzonym w przestępczość narkotykową już następnego dnia po tym zdarzeniu zlokalizowali i zlikwidowali kolejną plantację. Tym razem zabezpieczyli 42 rośliny konopi innych niż włókniste, w różnej fazie wzrostu. Rosły one na terenie łąki osłoniętej lasem.


 

  • Zatrzymany za uprawę konopi indyjskich w miejscu prowadzenia plantacji. Na zdjęciu policjant i zatrzymany.
Powrót na górę strony