Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamali się i ukradli alkohol

Bałuccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w niedzielne popołudnie włamali się do jednego z łódzkich marketów i ukradli 16 butelek markowego alkoholu. Teraz 38-latek wraz ze swoim 33-letnim kompanem czekają na postawienie zarzutów w policyjnym areszcie.

4 sierpnia 2019 roku funkcjonariusze z II Komisariatu Policji KMP w Łodzi słysząc korespondencję radiową dyżurnego miasta z policjantami z V Komisariatu pojechali  w okolice ulicy Brukowej, gdzie według zgłoszenia miało dojść do kradzieży z włamaniem do jednego z łódzkich marketów. Łupem sprawców włamania padł głównie alkohol. Podczas tzw. penetracji, mundurowi zobaczyli dwóch mężczyzn, odpowiadających rysopisowi, którzy wsiadali do autobusu z ciężkimi torbami. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd, w którym znajdowali się podejrzewani. Podczas przeszukania 38- i 33-latka okazało się, że w dwóch torbach jest 15 butelek markowego alkoholu i jedna już...opróżniona. W kolejnym bagażu stróże prawa znaleźli również narzędzia, które mogły służyć sprawcom do popełnienia przestępstwa. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 33-latek był już wielokrotnie karany za kradzieże z włamaniem, kradzieże rozbójnicze i rozboje, natomiast 38-latek również był notowany za podobne przestępstwo. Obydwaj  w momencie zatrzymania byli pod wpływem alkoholu, mieli około promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, gdzie czekają na postawienie zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. Sobczyk Izabela

  • Na zdjęciu widzimy młodego szczupłego mężczyznę, który ma założone kajdanki z tyłu, po obu stronach trzyma go dwóch policjantów ubranych w zielone kamizelki
  • Na zdjęciu widzimy mężczyznę w czerwonej koszulce , który jest skuty z tyłu kajdankami , po jego obu stronach stoi dwóch policjantów w zielonych kamizelkach. Zdjęcie zrobione jest na zewnątrz , na chodniku.
Powrót na górę strony