Uszkodził 5 aut, uciekł z miejsca zdarzenia, bo… był poszukiwany - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Uszkodził 5 aut, uciekł z miejsca zdarzenia, bo… był poszukiwany

42-letni kierowca audi uszkodził cztery zaparkowane auta i czołowo zderzył się z kolejnym pojazdem. Uciekł z miejsca zdarzenia, bo jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania, a poza tym był pijany i dodatkowo poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

5 sierpnia 2019 r. tuż po godz. 18:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zostali skierowani do obsługi zdarzenia drogowego, ktore miało miejsce na ul. Wapiennej.  Na miejscu zastali sześć uszkodzonych pojazdów oraz sprawcę zdarzenia ujętego przez świadków. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili przebieg całego zdarzenia. 42-latek kierując audi nie dostosował prędkości do warunków w jakich odbywał się ruch, zjechał na prawą, stronę po czym uszkodził zaparkowane daewoo, które popchnięte rozpoczęło „efekt domina” uszkadzając następne zaparkowane auta tj. kia, alfa romeo oraz opla astrę.Nastepnie  zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzajac do czołowego zderzenia z  prawidłowo jadącym seatem, który na koniec uderzył w barierki odgradzające chodnik od jezdni. Mężczyzna po całym zdarzeniu wysiadł z auta i zaczął uciekać, co skutecznie uniemożliwili mu świadkowie zdarzenia. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych policjanci odkryli powód ucieczki 42-latka. Oprócz jazdy na podwójnym gazie, mężczyzna  poszukiwany był listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności za poprzedni czyn i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Cały czas powtarzał policjantom, że jedyne co pamięta to moment, gdy na  ul. Wapiennej przyspiesza swój pojazd , a potem „urywa mu się film”. 

 

 

sierż. szt. Jadwiga Czyż

WRD KMP w Łodzi

  • Na jezdni stoja rozbite samochody w tym czarny sprawcy oraz oznakowany radiowóz policyjny
  • Na chodniku i na jezdni stoją uszkodzone pojazdy
  • Na pierwszym planie stoi seat w tle czarny samochód sprawcy a na chodniku pozostałe pojazdy uszkodzone w wyniku kolizji