Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sierpniowy weekend 2019 za nami – w dniu powrotów nie doszło do żadnego wypadku !

Ostatni dzień tego długiego, sierpniowego weekendu okazał się na terenie województwa łódzkiego najbezpieczniejszym. W dniu powrotów, 18 sierpnia, nie doszło do żadnego wypadku a tym samym nikt nie został ranny i nikt nie zginął.

W długi sierpniowy weekend na drogach pojawiło się więcej podróżnych. Ogólnopolskie działania pod nazwą „Sierpniowy Weekend 2019” w tym roku  trwały od 14 do 18 sierpnia. W czasie długiego weekendu na drogach województwa łódzkiego pojawiło się więcej patroli ruchu drogowego. Policjanci kontrolowali główne szlaki komunikacyjne regionu, trasy wylotowe z miast, jak również inne uczęszczane drogi. Podczas kontroli funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, trzeźwość kierujących oraz bezpieczeństwo pasażerów: zapinanie pasów i przewożenie dzieci w fotelikach. Sezon urlopowy sprzyja zabawie i rozluźnieniu, jednak nie ma żadnej taryfy ulgowej dla kierujących na „podwójnym gazie”, piratów drogowych, czy opiekunów lekceważących bezpieczeństwo najmłodszych.

W czasie pięciu dni działań, od 14 do 18 sierpnia, na drogach województwa łódzkiego policjanci odnotowali 22 wypadki, w których zginęły 2 osoby a 33 zostały ranne. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 102 nietrzeźwych kierowców.

Najbezpieczniejszym dniem okazał się dzień powrotu z weekendu czyli niedziela. 18 sierpnia na terenie woj. łódzkiego nie doszło do żadnego wypadku.

Dwa najtragiczniejsze w skutkach miały miejsce 15 i 17 sierpnia 2019 roku. Pierwszy w powiecie sieradzkim, gdzie zginął 46-letni motocyklista oraz drugi w powiecie zgierskim na autostradzie A2, gdzie śmierć poniosła 28-letnia pasażerka toyoty (pojazd uderzył w bariery energochłonne).

Policjanci przypominają, że do najtragiczniejszych wypadków dochodzi podczas dobrej pogody na prostych odcinkach drogi. Taka aura wywołuje u kierujących mylne przeświadczenie, że mając dobrą nawierzchnię, widoczność i prosty odcinek drogi mogą bezkarnie zignorować przepisy ruchu drogowego. Niestety za taki błąd płacą czasem najwyższą cenę. Kierujący często przeceniają swoje umiejętności. Dobre warunki drogowe zachęcają do szybszej jazdy, a co za tym idzie do przekraczania dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość to mniej czasu na reakcję, dłuższa droga hamowania a niejednokrotnie utrata panowania nad pojazdem. Jeśli do tego dojdą błędy przy wyprzedzaniu lub wymuszenie pierwszeństwa przejazdu, wypadek jest niemal pewny.

W trakcie działań "Weekend Sierpień 2019" działali również policjanci z grupy SPEED. W dniach od 14 do 18 sierpnia na drogach województwa łodzkiego skontrolowali 265 pojazdów, w tym 7 motocyklistów. Ujawnili podczas służby 312 wykroczeń, w tym 39 przekroczenia prędkości o 50 km nad dozwoloną. Policjanci z grupy SPEED  nałożyli na stwarzających zagrożenie kierujących 271 mandatów karnych, w tym 179 właśnie za przekroczenie prędkości. 32 kierujących pouczono. W 9 przypadkach zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu. 40 osobom zatrzymano prawo jazdy, w 11 przypadkach trzeba było odebrać dowód rejestracyjny z uwagi na zły stan techniczny pojazdu.

Polecamy :

 tutaj

Przed nami powroty z wakacji. Ostatni niedziela pokazuje, że można dojechać do domu bezpiecznie . Apelujemy więc o rozwagę, zmniejszenie prędkości i właściwe planowanie podróży aby wyeliminować zbędny pośpiech i zmęczenie.

 

 

 

Powrót na górę strony