Za nami ostatni weekend wakacji 2019 - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Za nami ostatni weekend wakacji 2019

Minął ostatni wakacyjny weekend, który jak co roku wiązał się z powrotami z wypoczynku. Kierowcy mogli spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych na trasach i w miejscach szczególnie niebezpiecznych.

Ostatni weekend tegorocznych wakacji dla policjantów był szczególnie pracowity. Jak co roku w tym okresie na polskich drogach pojawiło się więcej policjantów. Funkcjonariusze prowadzili wzmożone kontrole drogowe nie tylko na głównych trasach wyjazdowych z miejscowości turystycznych, ale także w tych miejscach, które są wyjątkowo niebezpieczne. Ze szczególną uwagą  sprawdzali między innymi czy kierowcy stosują się do znaków drogowych oraz ograniczeń prędkości, czy podróżujący są zapięci w pasy bezpieczeństwa i oczywiście, czy osoba za kółkiem jest trzeźwa. Jak bowiem wskazują statystyki, nie wszyscy kierujący biorą sobie do serca policyjne apele o trzeźwej jeździe i wsiadają do samochodu „wczorajsi” lub po kilku głębszych.

W trakcie tego weekendu na drogach województwa łódzkiego odnotowano 29 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 2 osoby, a 31 osób odniosło obrażenia. Funkcjonariusze zatrzymali 55 nietrzeźwych kierujących.

Dla porównania w dniach od 31 sierpnia do 2 września  2018 roku na terenie województwa łódzkiego doszło do 37 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 43 zostały ranne. Funkcjonariusze interweniowali przy 170 kolizjach. W trakcie licznych kontroli zatrzymali 68 nietrzeźwych kierujących.