Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kobieta ujęła nietrzeźwego kierującego

Postawą godną naśladowania wykazała się 35-letnia mieszkanka gminy Koluszki, która ujęła nietrzeźwego kierowcę, a następnie powiadomiła Policję. Kierujący samochodem osobowym fiatem miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

27 października 2019 roku o  godzinie 18:10 oficer dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który  został ujęty w przez 35-letnią kobietę w miejscowości Józefin. Po dotarciu na miejsce funkcjonariuszy, zgłaszająca poinformowała, że jechała wraz z mężem za kierującym fiatem, który poruszał się całą szerokością jezdni i co chwila zjeżdżał na pobocze. W momencie kiedy fiat zatrzymał się na czerwonym świetle kobieta podeszła do jego kierowcy i wyczuła od niego woń alkoholu. W tym samym czasie  zabrała mu ze stacyjki kluczyki i powiadomiła policję.  Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że 61-letni mężczyzna miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem  w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Tomaszowska policja kieruje słowa uznania dla obywatelskiej postawy 35-letniej kobiety. Dzięki swojemu zdecydowaniu udaremniła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Powrót na górę strony