Za okradanie grobów grozi kara pozbawienia wolności do lat 8 - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Za okradanie grobów grozi kara pozbawienia wolności do lat 8

Policjanci z V Komisariatu KMP w Łodzi prowadzą czynności w sprawie kradzieży na nekropoli przy ul. Smutnej. 28 października 2019 r. 67 letnia kobieta, spacerując pomiędzy grobami zabierała z nich wiązanki i znicze. Jest to druga osoba, którą w ciągu dwóch tygodni ujęli pracownicy cmentarza. W połowie października wpadł 29-latek, który kradł torebki i rzeczy osobiste osób odwiedzających groby

Policjanci z V Komisariatu  KMP w Łodzi prowadzą kolejną sprawę, której początek miał miejsce na cmentarzu przy ul. Smutnej. W pierwszym przypadku pracownicy cmentarza ujęli w połowie października 29-latka, który kradł torebki i rzeczy osobiste osób odwiedzających groby. Po nekropoli poruszał się rowerem, obserwował potencjalne ofiary i w dogodnym dla siebie momencie podchodził i zabierał co cenniejsze rzeczy. Wobec mężczyzny prokuratura zastosowała dozór policyjny. Do kolejnego zatrzymania doszło 28 października 2019 roku na tym samym cmentarzu. I tym razem pracownik zauważył kobietę, która idąc pomiędzy grobami zabiera z nich wiązanki i znicze. Zwrócił uwagę kobiecie licząc, że ta odniesie skradzione ozdoby, jednak gdy spotkał się ze zdecydowana odmową zawiadomił służby. Policjanci w czerech torbach należących do kobiety ujawnili zabrane przedmioty. 67-latka wstępnie nie przyznała się.  Za okradanie grobów grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

 

Odwiedzając groby najbliższych pamiętajmy o zachowaniu ostrożności. Duży tłok i zaangażowanie w porządkowaniu nagrobków mogą chcieć wykorzystać przestępcy. Zwracajmy uwagę na osoby nadmiernie zainteresowane naszymi torbami. Nie przechodźmy obojętnie gdy jesteśmy świadkami okradania grobów. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby.