Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwójka włamywaczy w rękach mundurowych

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji II Komisariatu Policji KMP w Łodzi zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do pojazdu. Jak się okazało, zatrzymani w chwili zdarzenia znajdowali się pod wpływem alkoholu, a jeden z nich dodatkowo poszukiwany był listem gończym celem odbycia kary pozbawienia wolności.

W nocy z 11 na 12 listopada 2019 roku, dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania KMP w Łodzi otrzymał informację, że przy ulicy Urzędniczej dwóch młodych ludzi próbuje włamać się do samochodu osobowego. Podejrzani mieli wybić szybę w aucie i przeszukiwać jego wnętrze. Na miejsce natychmiast wysłany został patrol z komisariatu na Bałutach. Stróże prawa, po dotarciu pod wskazany adres, nie zastali jednak włamywaczy. Policjanci wiedząc, że upływający czas działa na korzyść amatorów cudzej własności szybko zebrali informacje na temat ich wyglądu i rozpoczęli poszukiwania. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów funkcjonariusze zauważyli dwóch młodych mężczyzn, których wygląd zbieżny był z rysopisem podejrzanych. Wyżej wymienieni na widok mundurowych zaczęli się nerwowo zachowywać, a dodatkowo nie byli w stanie podać racjonalnego powodu dlaczego znaleźli w okolicy miejsca popełnienia przestępstwa. 23-latkowie zostali zatrzymani i przewiezieni na II Komisariat Policji KMP w Łodzi, gdzie jeszcze dziś usłyszą zarzuty dot. usiłowania kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia za co grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jeden z mężczyzn, zaraz po przesłuchaniu trafi do jednostki penitencjarnej w związku z poszukiwaniem go listem gończym za popełnienie innego przestępstwa.

  • Na zdjęciu widoczny policjant, który daktyloskopuje podejrzanego o popełnienie przestępstwa.
  • Na zdjęciu dwóch policjantów w żółtych kamizelkach odblaskowych z napisem policja, którzy trzymają zatrzymanego. Zdjęcie zrobione w pomieszczeniu. Zatrzymany ma na rękach założone kajdanki (na rękach trzymanych z tyłu).
Powrót na górę strony