Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pabianicka policjantka zatrzymała pijanego rowerzystę

Posterunkowa z pabianickiej komendy, ucząc się dopiero policyjnego fachu na kursie podstawowym, w czasie wolnym zatrzymała na terenie powiatu poddębickiego pijanego rowerzystę. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło 9 listopada 2019 roku w miejscowości Chropy. Niedawno przyjęta w szeregi pabianickiej policji funkcjonariuszka, przejeżdżając swoim samochodem przez powiat poddębicki zauważyła poruszającego się wężykiem rowerzystę. 21-letnia posterunkowa, która od pięciu miesięcy zdobywa dopiero policyjne szlify na kursie podstawowym w Sieradzu, zatrzymała cyklistę i wezwała do pomocy policyjny patrol z miejscowej komendy. Badanie alkomatem wykazało, że 70-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym.

Życzymy naszej koleżance dalszych sukcesów w służbie i poza nią ! Po zakończonym w styczniu 2020 roku kursie podstawowym czeka ją adaptacja zawodowa, a po niej powrót do pabianickiej jednostki policji.

  • policjanta pabianickiej komendy
Powrót na górę strony