Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za kradzież z włamaniem

Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty w związku z włamaniem, do którego doszło na przełomie sierpnia i września 2019 roku na terenie jednej z firm zajmujących się obrotem używanych części samochodowych.

5 września 2019 roku skierniewickim policjantom zgłoszono kradzież z włamaniem. Miało do niej  dojść na przełomie sierpnia i września 2019 roku. Z magazynu jednej z firm, która zajmowała się obrotem używanymi częściami samochodowymi, skradzione zostało 5 palet z częściami samochodowymi, które przygotowane były do wysyłki.  Znajdowały się na nich między innymi części silników samochodowych.  Straty oszacowano wówczas na blisko 47 tysięcy złotych.

Policjanci zajmujący się sprawą wykonali na miejscu czynności procesowe, między innymi oględziny, zebranie śladów, a także prowadzili ustalenia co do ewentualnych świadków przestępstwa.  Ilość i rodzaj skradzionych rzeczy, wskazywały na to, że sprawcy musieli  dokonywać kradzieży kilkukrotnie i znać miejsce, które okradali. Idąc "po nitce do kłębka" skierniewiccy policjanci  wytypowali podejrzewanych mężczyzn i pod koniec ubiegłego tygodnia zostali oni przesłuchani.  21 i 22 listopada 2019 roku  24, 28 i 40 - latek ze Skierniewic, którzy w przeszłości pracowali  w tej firmie, usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem.  Za czyn ten grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  • napis policja na kurtce
Powrót na górę strony