Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący audi miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie

Dziękujemy za czujność i godną naśladowania obywatelską postawę! Dzięki reakcji 39–letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego, wyeliminowany został z ruchu kolejny nietrzeźwy kierujący. 18–letni kierowca audi kierował pojazdem mając prawie 3,3 promila alkoholu w organizmie.

25 listopada 2019 około godziny 16.00 w miejscowości Smardzew,  jadącego w kierunku Sieradza 39–latka zaniepokoił nietypowy tor jazdy poruszającego się przed nim audi. Jego kierowca zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, po czym wjechał na znajdującą się przy drodze prywatną posesję.  Podejrzewając, że kierowca audi może być na "podwójnym gazie”,  pojechał za nim. Gdy ten zaparkował pojazd, 39–latek podszedł do samochodu i wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając kierowcy audi dalsza jazdę. Natychmiast zaalarmował dyżurnego sieradzkiej policji o ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny, którym okazał się 18–letni obywatel Mołdawii.  Został on przewieziony do sieradzkiej komendy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało, że ma on w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za powyższe przestępstwo grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz  prowadzenia pojazdów.

Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym  zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą nietrzeźwi za kierownicą potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na taką jazdę. Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni na takie zagrożenia i udaremniają dalszą jazdę nietrzeźwym kierowcom. Taka zadecydowana postawa zasługuje na uznanie i być może zapobiegła tragedii.

asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka

Powrót na górę strony