Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty i areszty. Rodzina zamieszana w handel środkami narkotycznymi

Piotrkowscy kryminalni zabezpieczyli blisko 900 gramów nowych substancji psychoaktywnych. W związku z tą sprawą zatrzymali 4 osoby. Podejrzani o proceder usłyszeli prokuratorskie zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Sąd zdecydował o tymczasowym trzymiesięcznym areszcie dla sprawców.

Piotrkowscy policjanci zajmujący się sprawą obrotu środkami narkotycznymi koncentrowali się na dotarciu do osób zamieszanych w ten przestępczy proceder. Skrupulatnie zbierali i analizowali materiały . Przełom nastąpił 4 grudnia 2019 roku. Wczesnym rankiem weszli do lokalu, który zamieszkiwała 3-osobowa rodzina. Matka i jej 2 synów zaskoczeni obecnością policjantów, próbowali ukryć posiadane w mieszkaniu dowody przestępczej działalności. Kiedy kryminalni przeszukiwali pomieszczenia członkowie rodziny podawali sobie ukradkiem saszetkę a jeden z nich schował ją w łóżku. Chcąc zmylić funkcjonariuszy nakrył się kołdrą i udawał chorego. Nie umknęło to uwadze policjantów. Znaleźli skrywaną saszetkę a w niej 38 ,, dilerek" z suszem. Łączna ilość niebezpiecznych substancji to blisko 15 gramów, które trafiły do dalszych badań a 56-letnia kobieta i jej dwaj synowie w wieku 25 i 38 lat do policyjnej celi. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli także kilka tysięcy złotych, pochodzących z przestępstwa. Śledczy całą noc ustalali źródło, u którego w niebezpieczne substancje zaopatrywała się piotrkowska rodzina. Kolejny dzień przyniósł efekty ich pracy. Na terenie Łodzi zatrzymali 48-letnią kobietę, u której w mieszkaniu zabezpieczono blisko 850 gramów nowych substancji psychoaktywnych, 2 wagi elektroniczne, łyżkę do odmierzania porcji suszu. Podejrzanym udowodniono wprowadzenie do obrotu blisko 3 kilogramów niebezpiecznych substancji. Cała czwórka podejrzana jest o uczestnictwo w obrocie znaczną ilością nowych substancji psychoaktywnych. W świetle obowiązujących przepisów grozi za to kara do 12 lat więzienia. 56-letniej kobiecie i jej 25-letniemu synowi prokurator dodatkowo przedstawił zarzut udzielania innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej nowych substancji psychoaktywnych, co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla całej czwórki.

 

Policja ostrzega!

Substancje psychoaktywne uzależniają i powodują nieodwracalne uszkodzenia narządów wewnętrznych człowieka. Z uwagi na nieprzewidywalny jakościowo i ilościowo skład nowych substancji psychoaktywnych, wachlarz ryzyka zagrożeń dla zdrowia lub życia ludzi związanych z ich używaniem, jest ogromny i może skończyć się zgonem.

 

  • zabezpieczone przez policjantów środki narkotyczne
  • zabezpieczone przez policjantów środki narkotyczne
  • zabezpieczone przez policjantów substancje niebezpieczne
  • policjantka prowadzi zatrzymanego
  • policjantka prowadzi zatrzymaną
  • policjantka prowadzi zatrzymaną
  • policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony