Miał blisko 3 promile, nie zatrzymał się do kontroli - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Miał blisko 3 promile, nie zatrzymał się do kontroli

Rawscy Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego namierzyli osobowe audi, którego kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania. Przy próbie zatrzymania pojazdu do kontroli, mężczyzna znacznie przyśpieszył nie reagując na wyraźne sygnały do zatrzymania. Po dynamicznym pościgu okazało się, że miał on blisko trzy promile alkoholu w organizmie.

Policjanci z rawskiej “drogówki” na ulicy 1 Maja w Rawie Mazowieckiej zauważyli znane im audi A4. Pamiętali, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania. Natychmiast podjęli próbę zatrzymania pojazdu do kontroli, ale mężczyzna nie stosował się do wydawanych przez nich sygnałów.

Dynamiczny pościg zakończył się na jednej z posesji przy ul. 1 Maja. Policjanci zatrzymali 56–letniego rawianina. Jak się później okazało mężczyzna miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie, a audi którym kierował nie było dopuszczone do ruchu. Tak jak przypuszczali policjanci, mężczyzna nie posiadał prawa jazdy gdyż zatrzymano mu je już wcześniej za podobne przestępstwo. Mężczyzna trafił do aresztu. Gdy wytrzeźwieje odpowie za kierowanie pod wpływem alkoholu i niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz szereg wykroczeń. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

  • Butelka po alkoholu i kluczyki od smochodu leżące na ziemi