Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

4 stycznia 2020 roku skierniewiccy policjanci zatrzymali na terenie województwa dolnośląskiego mężczyznę, który ugodził w nogę i ramię 20-letniego skierniewiczanina. Zatrzymany został również 34 -latek, który udzielił mu pomocy w zatarciu śladów przestępstwa.

1 stycznia 2020 roku, kilka minut po godzinie 5.00 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani na ul. Sienkiewicza w związku ze zgłoszeniem dotyczącym mężczyzny, który miał zostać zraniony niebezpiecznym narzędziem. Na miejscu udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Po przyjeździe na miejsce pogotowia, poszkodowany ze zranioną nogą i ramieniem został zabrany do szpitala. Policjanci od razu zajęli  się ustalaniem okoliczności zdarzenia i poszukiwaniem sprawców tego przestępstwa.  Ustalili, że mężczyzna wcześniej rozmawiał z dwoma lub trzema osobami. W pewnym momencie mężczyzna upadł na ziemię, a osoby stojące z nim uciekły. Dalej ustalono, że jedną z tych osób – sprawcą uszkodzenia ciała miał być 20 – letni skierniewiczanin. Sprawa została objęta śledztwem przez Prokuraturę Rejonową w Skierniewicach.

3 stycznia 2020 roku kryminalni ustalili, że podejrzewany może przebywać na terenie województwa dolnośląskiego. Tego samego dnia wieczorem wyjechali do Lubina zatrzymać mężczyznę.  Nad ranem 4 stycznia 2020 roku, zapukali do jednego z mieszkań przy ul. Skłodowskiej. Ustalenia potwierdziły się –  na miejscu zostali 20-letni skierniewiczanin oraz drugiego z uczestników zdarzenia z sylwestrowej nocy.  Tego samego dnia usłyszeli oni prokuratorskie zarzuty, a  5 stycznia 2020 roku sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu 20-latka na 3 miesiące. Zarzut utrudniania postępowania, poprzez udzielenie pomocy w zacieniu śladów usłyszał też  34 – letni skierniewiczanin, który zabrał z miejsca zdarzenia narzędzie, którym posługiwał się sprawca. Został on objęty dozorem policji. 

  • kajdanki leżące na stole
Powrót na górę strony