Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci apelują o ostrożność podczas prac polowych

Niestety co roku policjanci na terenie kraju interweniują w związku z wypadkami przy wykonywaniu różnego rodzaju prac polowych, czy też przy obsłudze maszyn rolniczych. Na pewno wielu tych nieszczęśliwych wypadków można uniknąć, jeżeli tylko zachowamy podstawowe środki ostrożności. Niestety często gubi rutyna i przyzwyczajenie. Do nieszczęśliwych wypadków dochodzi zarówno w trakcie wykonywania prac polowych jak i na terenie gospodarstw przy obsłudze maszyn bądź w trakcie transportu.

 

Do jednego z takich wypadków doszło18 lipca 2016r. na terenie  powiatu sieradzkiego . W trakcie prac polowych, znajdujący się na kombajnie rolniczym mężczyzna z nieustalonych na chwilę obecną powodów zszedł na ziemię. Jednak zrobił to na tyle niefortunnie, że jego noga dostała się pod koło doczepionego do ciągnika kombajnu. W wyniku najechania mężczyzna doznał na tyle poważnych obrażeń kończyny, że został hospitalizowany.

          Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci i młodzież, która często pomaga przy pracach polowych. Należy pamiętać, że młodzi ludzie chociażby z racji wieku mają mniejsze mniejsze doświadczenie przy obsłudze maszyn rolniczych. Dlatego też wszelkie pomocnicze prace powinni wykonywać pod bacznym okiem dorosłych. Szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Pamiętajmy aby były one odpowiednio zabezpieczone i unieruchomione. Przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa może zapobiec wypadkom często z tragicznymi skutkami. Pamiętajmy również, że w trakcie prac polowych nie należy spożywać alkoholu. Nawet przysłowiowe jedno piwo może być pośrednią przyczyną  wypadku.

 

Piotrkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 18 lipca 2016 roku około godziny 21.45 w Uszczynie gmina Sulejów. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 60-letni kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus, nie zachował ostrożności podczas skrętu w drogę gruntową i zjechał na przyległe do drogi pole. W wyniku zdarzenia z kabiny ciągnika wypadła 35-letnia pasażerka pojazdu. Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia pozostawiając mieszkankę Łodzi bez pomocy.  Już kilkanaście minut od zdarzenia 60-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania na terenie powiatu piotrkowskiego. Był pijany. Miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Kobiecie pobrano krew do dalszych badań.

Powrót na górę strony