Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodował kolizję, uciekł z miejsca zdarzenia, zatrzymali go policjanci.

19 latek kierujący saabem spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Szybko zatrzymali go mundurowi. W trakcie czynności okazało się nigdy nie miał prawa jazdy.

20 stycznia 2020 roku około godziny 21.15, 37 letnia kierująca audi jadąc ul. Traktorową i dojeżdżając do ul. Aleksandrowskiej w Łodzi zatrzymała się aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Wówczas jadący za nią kierujący saabem nie wyhamował i uderzył w jej tył. Po kolizji kierowca saaba nie pozostawiając swoich danych uciekł z miejsca zdarzenia. 37 latka natychmiast o tym co się stało powiadomiła policję, podając markę, kolor i numery rejestracyjne auta sprawcy, a także kierunek w jakim oddala się pojazd. Pojechała również za oddalającym się autem. Kilkaset metrów dalej na ul. Pasjonistów patrol z wydziału prewencji zatrzymał saaba. W trakcie czynności z mężczyzną szybko okazało się, że 19 latek nie posiada prawa jazdy, okazało się również że od około tygodnia jest właścicielem saaba. Na 19 latka mundurowi nałożyli dwa mandaty karne na sumę 1000 zł, za spowodowanie kolizji i kierowanie autem bez uprawnień. Oboje kierujący byli trzeźwi.

 

Policjanci przypominają !!!

 

Gdy dojdzie do zdarzenia drogowego, którego sprawca ucieknie ważne jest aby zapamiętać a najlepiej zapisać numery rejestracyjne auta, jego kolor i markę. Jeżeli w zdarzeniu są ranni pamiętaj że miejsce zdarzenia powinno pozostać w maksymalnie niezmienionym stanie aż do przyjazdu policji, zatem zabezpiecz je tak, na ile to tylko możliwe. Nigdy nie zapomnij o swoim bezpieczeństwie oraz innych użytkowników drogi.

 

St asp Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi