Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa ostatni weekend ferii zimowych - policjanci apelują o ostrożność!

Z wypoczynku wracają uczniowie z województwa łódzkiego, lubelskiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Zimowy wypoczynek zaczynają takie województwa jak :kujawsko-pomorskie, lubuskie ,małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie. Na drogach , zwłaszcza w centralnej Polsce gdzie przecinają się główne szlaki komunikacyjne, należy spodziewać się wzmożonego ruchu związanego zarówno z powrotami z zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, jak również wyjazdami weekendowymi. Policjanci apelują o rozwagę, przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, cierpliwość oraz wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego.

W ubiegłoroczne ferie, które w łódzkim przypadały w okresie od 8 do 11 lutego 2019 roku doszło na naszym terenie do 112 wypadków drogowych, w których zginęło 12 osób, a 144 zostały ranne.

W tym roku w okresie od 10 stycznia do 25 stycznia 2020 policja interweniowała w związku z 109 wypadkami, w których zginęło 7 osób, a 132 zostały ranne. Trwa weekend powrotów i wymiany turnusów.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w niedzielę, 26 stycznia, do działań łódzka policja angażuje dodatkowo śmigłowiec i grupę SPEED.

Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, niestety giną również inni uczestnicy ruchu drogowego m.in. piesi.

Wzmożone działania prowadzone przez policjantów ruchu drogowego mają m.in. charakter prewencyjny. Natomiast kierujący, którzy nie będą stosować się do przepisów ruchu drogowego, a szczególnie ci, którzy będą rażąco przekraczać prędkość muszą liczyć się z konsekwencjami.

Pamiętajmy, że skuteczną ochroną przed konsekwencjami jest jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego.

Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

mł. insp. Joanna Kącka

Powrót na górę strony