Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bez uprawnień do kierowania holował auto z nietrzeźwym kierowcą

Spore kłopoty będą mieli dwaj zatrzymani przez policję kierowcy , którzy zdecydowanie nie powinni wsiadać za kierownicę samochodów. Nie dość, że obaj nie mieli uprawnień do kierowania, to jeden z nich był pijany i miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. . Badanie wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu . Obaj poniosą konsekwencje prawne.

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego opoczyńskiej komendy, 31 stycznia  2020 roku,  przed godzina 21.00 na ulicy Piotrkowskiej w Opocznie, zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierujących. 

 38-letni kierowca  audi, który nie posiada  prawa jazdy, holował 40-letniego kierującego  oplem. Niestety okazało się, że kierowca  vectry jest nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu. Dodatkowo   po sprawdzeniu w bazach danych wyszło na jawi, że 40 latek ma także aktywny sądowy zakaz prowadzenia  pojazdów.

Finał kontroli był taki, że  obaj kierowcy  zostali ukarani mandatami karnymi  w wysokości po 500 złotych za  kierowanie samochodem bez  uprawnień.

Dodatkowo  kierowca opla musi się liczyć z konsekwencjami prawnymi. Odpowie za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd  zakazu prowadzenia pojazdów, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności od  3 miesięcy nawet do 5 lat. Dodatkowo  odpowie za kierowanie  pojazdem w  stanie nietrzeźwości  za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolnosci. Na szczeście nie doszlo do żadnego wypadku o co w takiej sytuacji nie byłoby trudno.

Powrót na górę strony