Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki szybkiej reakcji łodzianki policjanci zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji

2,5 promila alkoholu w organizmie miał sprawca kolizji , do której doszło na ul. Telefonicznej w Łodzi. Na tę sytuację zareagowała kobieta jadąca za sprawcą kolizji . Powiadomiła najbliższy patrol policjantów z Oddziału Prewencji. Chwilę później pirat drogowy był już w rękach stróżów prawa.

3 lutego 2020 roku około godziny 17:50 na ul. Strykowskiej w Łodzi ,do patrolu z Oddziału Prewencji Policji podjechała kobieta, która wskazała oddalającego się seata. Jak relacjonowała mundurowym chwilę wcześniej na ul. Telefonicznej kierujący seatem spowodował kolizję z fiatem, po czym nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia , natomiast ona pojechała za nim. Policjanci zatrzymali wskazane auto, w którym znajdowało się  dwóch mężczyzn. Za kierownicą 54 letni mężczyzna natomiast pasażerem był jego 20 letni syn. Podczas rozmowy z kierowcą funkcjonariusze dowiedzieli się, że mężczyzna był świadomy sprawstwa kolizji, jednakże odjechał z miejsca zdarzenia ponieważ nie miał przy sobie prawa jazdy. Szybko jednak  wyszedł na jaw dodatkowy powód ucieczki. Kierowca seata był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci sprawdzili w bazach danych czy kierowca posiada uprawnienia. Wówczas okazało się, że 54 latek ma uprawnienia jednakże je zagubił. Policjanci odholowali auto na parking strzeżony. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, odpowie również przed sądem za spowodowanie kolizji drogowej.

To kolejny przykład właściwej i godnej do naśladowania postawy . Dziękujemy za reakcje i przekazywane nam sygnały dotyczące niebezpiecznych zachowan na drodze !

st. asp Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi

Powrót na górę strony