Ponad 7 kilogramów niebezpiecznych używek w rękach kryminalnych - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 7 kilogramów niebezpiecznych używek w rękach kryminalnych

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Łodzi, prowadząc czynności w sprawie zatrzymanego niedawno mężczyzny, zabezpieczyli ponad 7 kilogramów substancji psychoaktywnych. Kryminalni dotarli do pomieszczenia gospodarczego użytkowanego przez podejrzanego i po otwarciu komórki zauważyli nielegalne substancje.

4 lutego 2020 roku funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Łodzi, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie blisko 1 kilograma marihuany. Policjanci podejrzewali, że znalezione narkotyki to tylko część używek, którą może mieć 24-latek. W trakcie prowadzenia dalszych czynności policjanci dowiedzieli się, że zatrzymany korzysta z komórki lokatorskiej nie przypisanej numerem do jego mieszkania. Klucz pasujący do tego pomieszczenia posiadał zresztą sam podejrzany. 6 lutego 2020 r. po otwarciu składziku policjanci odnaleźli ponad 7 kilogramów masy plastycznej niewiadomego pochodzenia. Po przebadaniu substancji testerem narkotykowym, okazało się że zabezpieczona używka stanowić może syntetyczny narkotyk. Taka ilość środka odurzającego warta jest na czarnym rynku ponad 210 tys. złotych. Charakter zabezpieczonej substancji potwierdzą jeszcze specjalistyczne badania. Za posiadanie znacznej ilości środka odurzającego grozić może nawet kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Na zdjęciu widoczne jest wnętrze pomieszczenia. Na podłodze w zgrzewanej folii znajduję się substancja psychoaktywna zabezpieczona przez policjantów.
  • Substancja psychoaktywna w workach z przeźroczystej folii.