Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zduńskowolscy kryminalni rozbili grupę młodocianych przestępców

10 lutego 2020 r. policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie czterech rozbojów i szeregu włamań. Po przedstawieniu zarzutów 20-letni zduńskowolanin został oddany pod policyjny dozór, jego 16-letni brat trafił do schroniska dla nieletnich, a ich 18-letni kompan najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Przestępcze trio wpadło po wnikliwej analizie zgromadzonych w sprawach materiałów dowodowych. Kryminalni ustalili, że 18-letni zduńskowolanin w ostanich kilkunastu dniach dokonał trzech rozbojów. Za każdym razem atakował swoje ofiary, zadawał im dotkliwe uderzenia, a następnie kradł telefony komórkowe i inne przedmioty będące w jego zainteresowaniu. Okazało się, ze w dwóch rozbojach brał też czynny udział jego 16-letni kolega, a kolejnego rozboju dokonał już sam nieletni. Dodatkowo 18-latek, na początku stycznia tego roku, włamał się do samochodu, skąd skradł nawigację oraz CB radio, a do kolejnych 4 samochodów usiłował się włamać. Śledczy ustalili też, że ten sam sprawca włamał się również do punktów handlowych. Włamań tych dokonywał z nieletnim kolegą oraz jego 20-letnim bratem. Policjanci w trakcie przeszukań odzyskali część skradzionego mienia.

Po wykonaniu czynności procesowych 20-letni zduńskowolanin decyzją prokuratora został oddany pod dozór policyjny, a jego młodszy brat decyzją Sądu Rodzinnego został umieszczony w schronisku dla nieletnich. Natomiast 18-letni podejrzany, na wniosek prokuratora, został tymczasowo aresztowany. Za dokonanie rozboju grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.

Powrót na górę strony