Spieszył się do kina - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Spieszył się do kina

Policjanci zatrzymali 37 latka, który przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h tłumaczył, że spieszył się do kina. Zamiast seansu odbył pouczającą rozmowę z funkcjonariuszami grypy SPEED.

13 lutego 20200 roku około godziny 19:25 funkcjonariusze z łódzkiej grupy SPEED prowadząc kontrolę prędkości na al. Włókniarzy zatrzymali do kontroli drogowej BMW, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 66km/h. W tym miejscu  obowiązuje ograniczenie prędkości do 70km/h a  jechał z prędkością aż 136 km/h. Dodatkowo  kierujący nie stosował się do obowiązku jazdy prawą stroną drogi. Podczas rozmowy z 37 letnim kierowcą policjanci o powód tak szybkiej jazdy mundurowi usłyszeli, że mężczyzna spieszył się do kina. Za popełnione wykroczenia policjanci ukarali go dwoma mandatami karnymi na łączną kwotę 550zł. Zatrzymali prawo jazdy. Na jego konto wpłynęło 12 punktów karnych.

 

Policjanci przypominają!

 

Prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu to są główne przyczyny wypadków. Przypominamy że bezpieczna prędkość to taka , która pozwala nam na panowanie nad pojazdem i na zatrzymanie pojazdu w chwili grożącego niebezpieczeństwa.

 

st asp Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi

  • Nieoznakowany radiowóz oraz pojazd zatrzymanego kieującego.
  • Prędkość z jaką poruszał się kierujący.