Jedna kontrola - osiem mandatów - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Jedna kontrola - osiem mandatów

Policjanci z łódzkiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujacy nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szybko okazało się, że dał zły przykład 7 pasażerom, którzy także nie skorzystali z tej ochrony. Dodatkowo vw transporter nie miał aktualnych badań technicznych. Te podróż z cała pewnością nie można zaliczyć do bezpiecznych.

13 lutego 2020 roku około godz.15:30 podczas patrolowania Al. Jana Pawła II w łodzi uwagę policjantów z  grupy SPEED zwrócił vw transporter, którego kierowca nie stosował się do obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

W trakcie kontroli okazało się, że wraz z kierowcą w samochodzie podróżowało jeszcze 7 osób. Żaden z pasażerów wzorem kierowcy nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. 45-letni kierujący oraz jego pasażerowie zostali ukarani mandatami  na łączną kwotę  800 zł. Ponadto policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny,ponieważ pojazd nie miał aktualnych badań technicznych.

Policjanci przypominają !

Zapięte pasy chronią zdrowie i życie, wszystkich osób podróżujących samochodem. W świetle obowiązujących przepisów obowiązek korzystania podczas jazdy z zapiętych pasów bezpieczeństwa ciąży zarówno na kierowcy jak i na pasażerach pojazdu. Prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa powinny płasko przylegać do ciała. Pas biodrowy powinien opinać biodra jak najniżej w stosunku do brzucha. Pas piersiowy powinien przebiegać nad środkiem barku bez tendencji zsuwania się z ramienia.


 

sierż. szt. Jadwiga Czyż

WRD KMP w Łodzi

 

 

  • Nieoznakowany radiowóz grupy Speed oraz zatrzymany transporter.