Aktywny tydzień z profilaktyką - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Aktywny tydzień z profilaktyką

Policyjni profilaktycy nie zwalniają tempa. Praktycznie codziennie spotykają się z dziećmi, młodzieżą, a także rodzicami i nauczycielami. W ostatnim czasie odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rasach, w Lubcu i Szkoły Podstawowej nr 3 w Bełchatowie. W profilaktycznej misji funkcjonariuszy zespołu ds. nieletnich wspierają dzielnicowi.

11 lutego 2020 roku policjantki z Zespołu ds. PS, Nieletnich i Patologii odwiedziły uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bełchatowie. Termin był nieprzypadkowy, gdyż tego dnia obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. Była to doskonała okazja, by porozmawiać z młodzieżą o bezpiecznych zachowaniach w sieci, właściwych postawach i reakcjach na hejt oraz obraźliwe treści pojawiające się w Internecie. Obecni na spotkaniu siódmoklasiści chętnie wypowiadali się na tematy związane z cyberprzemocą oraz sposobami walki z negatywnymi zachowaniami w sieci. Funkcjonariuszki przypomniały młodym, by nigdy nie udostępniali swoich poufnych danych oraz by ostrożnie podchodzili do znajomości zawieranych przez Internet. Ponadto w trakcie spotkania poruszono tematykę odpowiedzialności prawnej osób nieletnich oraz handlu ludźmi.

W środę, 12 lutego br. dzielnicowi z Posterunku Policji w Szczercowie spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Lubcu. Dzieci z klas 0-8 chętnie wysłuchały cennych rad, jakich udzielili im funkcjonariusze. Najmłodsi podczas spotkania z policjantem przypomnieli sobie zasady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zarówno jako pieszy, rowerzysta czy pasażer w samochodzie. Ponadto usłyszeli jak należy zachowywać się w kontaktach z osobą obcą, co zrobić gdy ktoś nas zaczepia i jak właściwie zareagować. Na koniec spotkania dzielnicowi przypomnieli dzieciom o odblaskach, które powinny znaleźć się na ich odzieży, ponieważ dobra widoczność na drodze, to gwarancja bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. W starszych klasach policjanci poruszyli przede wszystkim tematykę związaną z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich oraz cyberprzemocą, która w dzisiejszych czasach może dotknąć każdego z uczniów. Funkcjonariusze przypomnieli młodzieży, że w Internecie nic nie ginie, wszystko, co się pisze pozostaje tam na zawsze.

Profilaktyczne spotkanie z uczniami odbyło się również w Szkole Podstawowej w Rasach. Tam funkcjonariuszka z Zespołu ds. PS, Nieletnich i Patologii wraz z dzielnicowym z Posterunku Policji w Drużbicach spotkała się z uczniami klas 4-8. Omówiono przede wszystkim tematykę odpowiedzialności prawnej osób nieletnich oraz zagrożenia związane z zażywaniem środków odurzających. Podczas zajęć wykorzystano alko- i narkogogle, dzięki którym uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda rzeczywistość, zniekształcona przez substancje psychoaktywne. Ponadto kom. Sylwia Maros omówiła zagadnienia dotyczące problematyki przestępstw z nienawiści oraz praw człowieka.

 

 

 

  • Policjantka prowadzi w klasie zajęcia z uczniami
  • Uczniowie oglądają prezentację o bezpiecznych zachowaniach w Internecie
  • Uczniowie czytają informacje na tablicy
  • Policjantka wraz z dziećmi czyta informacje dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu
  • Dzieci oglądają radiowóz
  • Policjant prowadzi prelekcję w klasie
  • Chłopiec w czapce policjanta, trzymający w ręce pałkę typu tonfa
  • Policjanci prowadzą prelekcję z uczniami