Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo sanitarne zależy od każdego z nas

Aktualnie na terenie województwa łódzkiego 3 osoby , decyzją inspektora sanitarnego, pozostają w kwarantannie w związku z zagrożeniem koronawirusem. Bardzo ważne jest przestrzeganie przez nie oraz członków ich rodzin czy innych współlokatorów, zasad bezpieczeństwa i wszelkich zaleceń inspekcji sanitarnej. Przypominamy, że zgodnie z art.116 Kodeksu Wykroczeń za nie przestrzeganie nakazów lub zakazów zawartych w przepisach o zapobieganiu chorobom zakaźnym (...) grozi kara grzywny do 5 tysięcy złotych.

Kwarantanna  nakładana jest na osoby zdrowem które miały styczność z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.  Trwa 14 dni  od dnia styczności z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie. Co najmniej raz na dobę takie osoby będą kontrolowane , bez bezpośredniego kontaktu i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa , przez UMUNDUROWANYCH  policjantów. Funkcjonariusze  , przy okazji takiej rozmowy np. za pośrednictwem  telefonu zbiorą także  informacje dotyczące wszelkich potrzeb chociażby związanych z żywnością, lekami czy innymi środkami a następnie przekażą je do centrum operacyjnego.

Ostrzegamy przed wszelkimi oszustami/domokrążcami, którzy mogą pod legendą oferowania różnych środków ochronnych czy leczniczych , próbowac okraść lub wyłudzić pieniądze !

 

 

 

Powrót na górę strony