Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego

18 marca 2020 roku około godziny 15:00 na 391 kilometrze drogi S 8 w kierunku Warszawy miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem policyjnego radiowozu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń na zabezpieczające inne zdarzenie drogowe pojazdy służby drogowej i policyjny radiowóz najechał volkswagen LT. Pracownik służby drogowej i policjant zostali przewiezieni do szpitala.

18 marca 2020 roku około godziny 15:00 dyżurny rawskiej komendy został poinformowany przez policjanta Ogniwa Ruchu Drogowego, że na pojazd służby drogowej i na policyjny radiowóz najechał inny pojazd. Policjant wykonywał czynności w związku z kolizją, do której doszło na drodze S8 w kierunku Warszawy na wysokości miejscowości Julianów. Miejsce zdarzenia zabezpieczone było również przez pracowników służby drogowej, którzy przy użyciu odpowiedniego oznakowania wyłączyli prawy pas ruchu. Jak wynika z ustaleń zarówno policyjny radiowóz, jak i samochód służby drogowej miały włączone światła uprzywilejowania. Na tył samochodu Dacia należący służby drogowej najechał volkswagen LT. Dacia następnie uderzyła w policyjną Kię. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia przebadali jego uczestników, którzy byli trzeźwi. Wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów biorących w nim udział, zatrzymali dowody rejestracyjne. Ustalili świadków zdarzenia oraz przesłuchali kierującego volkswagenem 41-letniego mieszkańca powiatu rawskiego, który wyjaśnił, że prawdopodobnie zamyślił się i nie zauważył stojących pojazdów. Policjant i pracownik służby drogowej zostali przewiezieni do szpitala.

Bardzo dziękujemy kierującym, którzy stworzyli korytarz życia i umożliwili służbom szybki i bezpieczny dojazd na miejsce zdarzenia.

sierż. sztab. Małgorzata Lewandowska

  • Pojazdy biorące udział w zdarzeniu
  • Policyjny technik kryminalistyki podczas oględzin
  • Policyjny technik kryminalistyki podczas oględzin
  • policjanci wykonujący oględziny miejsca zdarzenia
  • policjanci wykonujący oględziny miejsca zdarzenia
  • pojazdy biorące udział w zdarzeniu
  • policjant ruchu drogowego podczas oględzin radiowozu biorącego udział w zdarzeniu
  • miejsca zdarzenia i uszkodzone pojazdy
  • miejsca zdarzenia i uszkodzone pojazdy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.94 MB)

Powrót na górę strony