Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złamał zasady kwarantanny i gromadzenia się

Z karą grzywny musi się liczyć 25- letni mieszkaniec Opoczna, który złamał obowiązek pozostania w domu, pomimo objęcia go kwarantanną. Dodatkowo mężczyźnie jak też czworgu jego znajomych grozi odpowiedzialność za złamanie zakazu gromadzenia się, który został wprowadzony z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną.

Opoczyńscy policjanci, 26 marca 2020 roku o godzinie 17.45  zostali  wezwani na interwencję  do jednego z bloków  przy ulicy Wyszyńskiego. W podpiwniczeniu budynku miała się głośno zachowywać grupa ludzi.  Policjanci  potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu napotkali pięć osób, kobietę w wieku 20 lat, oraz czterech mężczyzn w wieku 22,23,24 i 25 lat.  Podczas interwencji okazało się, że 25 -latek decyzją Powiatowej Inspektora Sanitarnego w Opocznie został objęty dwutygodniową kwarantanną. W związku ze złamaniem obowiązujących przepisów sprawa została skierowana do Sądu Rejonowego w Opocznie.


Pamiętajmy:

Wszelkie zmiany jakie zostały wprowadzone podyktowane są bezpieczeństwem nas wszystkich, dbałością o nasze zdrowie i życie. Przypominamy, że uwagę policjantów będą zwracały grupy osób i w tym przypadku będziemy stanowczo reagować. W dalszym ciągu apelujemy o przestrzeganie rygorów kwarantanny.

asp.szt. Barbara Stępień

Powrót na górę strony