Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkali się mimo zakazu! Zostali ukarani mandatami

25 marca 2020 roku weszło w życie Rozporządzenie Ministra Zdrowia dotyczące m.in. całkowitego zakazu gromadzenia się osób. Niestety, pięciu mężczyzn z powiatu rawskiego nie dostosowało się do nowych zaleceń i złamało ten zakaz. Wszyscy zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych.

Dyżurny rawskiej komendy 28 marca 2020 roku otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Rosławowice, przed sklepem zgromadziło się pięciu mężczyzn.Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili tę informację. Jak ustalili mundurowi, mężczyźni spotkali się w celach towarzyskich. Policjanci nie znaleźli żadnych podstaw, aby w świetle nowo wprowadzonych przepisów potraktować ulgowo te osoby za tak nieodpowiedzialne zachowanie. Każdy z mężczyzn, za złamanie obowiązującego zakazu zgromadzeń został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, do 11 kwietnia włącznie nie można swobodnie przemieszczać się poza celami bytowymi, zdrowotnymi oraz zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy dojazdu do pracy, wolontariatu oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Ponadto w środkach transportu publicznego zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących. Obowiązuje też całkowity zakaz zgromadzeń spotkań, imprez czy zebrań. Za wyjątkiem rodzin, po ulicach można przemieszczać się jedynie w grupie do dwóch osób.

 

sierż. sztab. Małgorzata Lewandowska

  • emblemat na rękawie kurtki z napisem Policja Wydział Prewencji
Powrót na górę strony