Nie zastosowali się do zakazu! - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zastosowali się do zakazu!

W związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemii koronawirusa wprowadzono szereg ograniczeń, nakazów i zakazów . Wczoraj policjanci z Rawy Mazowieckiej kontrolując respektowanie tych przepisów skierowali dwa wnioski o ukaranie do sądu a dwie osoby ukarali mandatami karnymi.

1 kwietnia 2020 roku około godziny 16:30 policjanci zauważyli w okolicach rawskiego zalewu dwóch mężczyzn z małym beztrosko bawiącym się chłopcem. Policjanci odtwarzali w tym czasie treść komunikatów, ale nie wzbudziło to najmniejszej reakcji młodych mężczyzn. 30 – latkowie towarzysko spotkali się na terenie placu zabaw, na którym bawił się syn jednego z nich. Drugi z panów wyszedł na spacer z psem, który biegał bez smyczy. Mężczyźni wyjaśnili, że nie słyszeli o zakazach bo nie oglądają telewizji. Są sąsiadami, dawno się nie widzieli wiec postanowili razem iść na spacer. Zostali ukarani mandatami karnymi.

Około godziny 20:30 w Rawie Mazowieckiej przy ulicy Tomaszowskiej policjanci ruchu drogowego zauważyli dwóch mężczyzn, którzy mimo kilkukrotnie emitowanych komunikatów nadal nie stosowali się do zakazów. 41 – latek i jego 64 – letni kolega kilka razy zmieniali miejsce pogawędki. 64 – latek wyjaśnił policjantom, że jest świadomy ograniczeń, ale mimo to spotkał się z kolegą na piwo. Jego kompan jak się okazało był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyźni odmówili przyjęcia mandatów karnych zaproponowanych przez policjantów, w związku z tym zostaną sporządzone wnioski o ukaranie do sądu. Ponadto 41 – latek spotkanie towarzyskie zakończył w policyjnym areszcie, skąd trafi do zakładu karnego.

sierż. sztab. Małgorzata Lewandowska

  • bok oznakowanego radiowozu