Służby sprawdzają przestrzeganie przepisów w związku epidemią - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Służby sprawdzają przestrzeganie przepisów w związku epidemią

Zduńskowolscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej sprawdzają przestrzeganie nowych zasad bezpieczeństwa. Niestety, nie wszyscy stosują się do obostrzeń wprowadzonych w związku ze stanem epidemii na terenie Polski.

3 kwietnia 2020r. policjanci interweniowali w miejscu zamieszkania 53-letniej kobiety objętej kwarantanną. Zduńskowolanka zupełnie zignorowała zalecenia służb sanitarnych. Zorganizowała w swoim mieszkaniu zakrapiane alkoholem spotkanie towarzyskie, w którym uczestniczyło czterech mężczyzn. O niedopowiedzianym zachowaniu wszystkich uczestników powiadomiono Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Zduńskiej Woli, decyzją której biesiadników objęto nadzorem epidemiologicznym. Ponadto w tej sprawie zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające pod kątem wykroczenia określonego w art.116 kodeksu wykroczeń. Ponadto za rażące złamanie zasad kwarantanny, zgodnie z nowymi przepisami, Powiatowy Inspektor Sanitarny może nałożyć grzywnę nawet do 30.000 złotych.

W miniony weekend mundurowi interweniowali również w sytuacjach łamania ograniczeń w bezpodstawnym przemieszczaniu się i grupowaniu. Za niestosowanie się do nowych przepisów mandatami karnymi zostało ukaranych 8 osób.

W dalszym ciągu apelujemy o pozostanie w domach. Zachowajmy środki ostrożności i przestrzegajmy zasady bezpieczeństwa. Skuteczna walka z wirusem możliwa jest tylko poprzez mobilizację nas wszystkich.