Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywał sie przed wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymali go opoczyńscy kryminalni

Policjanci z wydziału kryminalnego opoczyńskiej policji, zatrzymali poszukiwanego listem gończym 37 letniego mieszkańca powiatu koneckiego, podejrzanego o szereg kradzieży z włamaniem na terenie powiatów opoczyńskiego, piotrkowskiego oraz koneckiego. Trzech wspólników 37 latka zostało zatrzymanych w czerwcu 2019 roku. Wówczas dwóch z kompanów 37 latka decyzją sądu zostało aresztowanych.

W czerwcu 2019 roku, policjanci z komisariatu  w Paradyżu  ustalili i zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o  kradzieże z włamaniem do budynków mieszkalnych i gospodarczych na terenie gminy Żarnów. Wszyscy zatrzymani byli mieszkańcami powiatu koneckiego. Decyzją sądu  dwóch mężczyzn  zostało  tymczasowo aresztowanych. Wobec jednego  sąd zastosował dozór policyjny , a kolejny z zatrzymanych usłyszał zarzuty posiadania narkotyków. Policjanci wiedzieli, że zatrzymani mieli jeszcze jednego wspólnika, który wiedząc, że jego koledzy zostali zatrzymani ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.  Za 37 latkiem wydano list gończy.

Przypomnijmy. W maju 2019 roku na terenie gminy Żarnów doszło do kilku kradzieży z włamaniem zarówno do budynków mieszkalnych jak też do pomieszczeń gospodarczych. Łupem złodziei padały elektronarzędzia, narzędzia, sprzęt gospodarstwa domowego. Łączna wartość skradzionego mienia oscylowała  w granicach 15 tysięcy złotych. Policjanci  skrupulatnie zbierali dowody i informacje w sprawie. Ich mozolna praca przyniosła efekty. Mundurowi ustalili, że sprawcami kradzieży z włamaniami  są mieszkańcy powiatu koneckiego w  wieku 36,32, 20 i 19 lat.  Wszyscy zostali zatrzymani. Policjanci ustalili także, że 32 latek  ma na swoim koncie także  handel środkami narkotycznymi, a 20 latek posiadał  narkotyki. Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na postawienie mężczyznom zarzutów. Decyzją sądu 32 latek, oraz 19 latek trafili na trzy miesiące do aresztu.  Starszy z mężczyzn był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko  życiu i mieniu.

  Sprawa  miała  charakter rozwojowy.

Policjanci  poszukiwali ostatniego ze sprawców. Ich determinacja przyniosła efekty. 14 kwietnia 2020 roku, opoczyńscy kryminalni zatrzymali poszukiwanego  37 latka. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 asp. szt. Barbara Stępień