Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CZUJNA GRUPA SPEED Z KUTNOWSKIEJ DROGÓWKI

Ujawnionych 7 przekroczeń prędkości +50 to efekt działań grupy SPEED na terenie powiatu kutnowskiego tylko w jeden dzień.

Nadmierna prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wyniki pracy policjantów grupy SPEED wciąż pokazują, że nie brakuje kierowców, którzy zagrażają bezpieczeństwu. Policjanci z kutnowskiej drogówki, którzy działają w ramach tej grupy tylko w dniu wczorajszym zatrzymali 7 praw jazdy za przekroczenie prędkości 50+.

Grupa SPEED powstała, aby zwalczać najbardziej agresywne zachowania na drogach. Dlatego policjanci ruchu drogowego wychwytują wszystkich tych, którzy wykazują się brakiem zdrowego rozsądku i szacunku dla innych kierowców powodując śmiertelne zagrożenie na drodze. Nie ma tolerancji dla drogowego piractwa.

Od początku działania na naszym terenie grupy SPEED tj od marca b.r kutnowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, zatrzymali 58 kierowców za przekroczenie prędkości 50+ w terenie zabudowanym. Jeden z tych kierowców miał już zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości na 3 miesiące i w okresie próby odważył się kolejny raz zaryzykować. Niestety tym razem straci prawo jazdy na dłużej. W pozostałych 57 przypadkach oprócz nałożonych mandatów policjanci zatrzymali kierującym również uprawnienia.

Przypominamy !!!

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna, niesie za sobą zagrożenie braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenie do wypadku. 

Powrót na górę strony