Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierowców podczas jednego weekendu

W miniony weekend, dwukrotnie kierowcy poruszający się po tomaszowskich drogach, wykazali się dużą obywatelską odpowiedzialnością eliminując z ruchu nietrzeźwych kierujących. Być może dzięki ich reakcji nie doszło do tragedii.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło 18 kwietnia 2020 roku około godziny 23:00 w rejonie ulicy Jana Pawła II  w Tomaszowie Maz. Z relacji świadków wynikało, iż w rejon jednego ze sklepów podjechał osobowym daewoo mężczyzna.  Po zakupie wódki, spożył ją przed sklepem a następnie usiłował wsiąść do pojazdu i odjechać. Wówczas widzący to 42-letni tomaszowianin, zareagował i dobiegając szybko do mężczyzny odebrał mu kluczyki.  Na miejsce wezwano policję. Interweniujący policjanci z ust mężczyzny wyczuli silną woń alkoholu,. 34-letni mieszkaniec Tomaszowa odmówił  poddania się badaniu. Nie uniknie jednak odpowiedzialności bowiem w punkcie medycznym pobrano od niego krew, która po przebadaniu wykaże stężenie. Policjanci już zatrzymali prawo jazdy należące do amatora mocnych trunków.

Dobę później bo 19 kwietnia 2020 roku około godziny 20:00 w rejonie ulicy Wandy Panfil w Tomaszowie Mazowieckim dwóch mieszkańców Opoczna zauważyło, iż styl  jadącego przed nimi może świadczyć, iż kierowca  może  znajdować się pod wpływem alkoholu.  Wyczekali moment, w którym pojazd się zatrzymał. Wykorzystali ten czas by odebrać kierowcy kluczyki od pojazdu i udaremnić mu dalszą jazdę. Kierowcą forda była 44-letnia mieszkanka Tomaszowa, którą poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.  Miała ona w orgazmie blisko 1,5 promila. Policjanci zatrzymali, kobiecie prawo jazdy.

Amatorzy jazdy na ,,podwójnym gazie” muszą także liczyć się z karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności, utratą uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywną.

    To kolejne zdarzenie gdzie inni uczestnicy ruchu drogowego wykazali się czujnością i poczuciem praworządności. Widząc zagrożenie, natychmiast zareagowali. Dzięki takim wzorowym postawom wspólnie dbamy o bezpieczeństwo na drogach. Eliminowanie z nich potencjalnych ,,zabójców” jest priorytetem. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Następnie ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Mundurowi apelują!

Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał !!!

Powrót na górę strony