Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie ujęcie kierowcy z promilami

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego przez innego uczestnika ruchu. Do obywatelskiego ujęcia kierowcy, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu doszło w Tomaszowie. Amator jazdy na ,,podwójnym gazie” musi liczyć się z utratą uprawnień do kierowania pojazdami, grzywną a nawet karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, iż jeden z kierowców przemieszczający się po terenie Tomaszowa, zatrzymał innego który może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce ujęcia natychmiast skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, gdzie zastali trzech mężczyzn. Jak ustalili jeden z nich jadąc za osobową kią zauważył, że charakterystyka jazdy kierowcy może wskazywać, iż jest pod wpływem alkoholu. Jadąc za nim wyczekał moment, w którym kierowca zatrzymał się przed skrzyżowaniem. Dobiegł do niego i próbował zabrać kluczyki.  Kierowca kii stawiał opór. Wtedy inny kierujący udzielił wsparcia i o sytuacji powiadomił policję. Ujęty to 66-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego. Badanie potwierdziło podejrzenie czujnego kierowcy i wykazało, iż amator jazdy na ,,podwójnym gazie” miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci ,,drogówki” zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna usłyszy również zarzut, za który prawo przewiduje karę nawet do dwóch lat pozbawienia wolności oraz grzywnę.        

Tomaszowscy policjanci składają serdeczne podziękowania czujnemu kierowcy za obywatelską postawę godną naśladowania. Przypominają również, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał !!!

Powrót na górę strony