Odpowiedzą za narkotykowy proceder - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za narkotykowy proceder

Policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego wieluńskiej komendy zatrzymali 16- latka posiadającego środki odurzające. Dzięki wnikliwej pracy wieluńskich stróżów prawa zatrzymano dodatkowo dwoje dilerów narkotykowych. 17 latkowie usłyszeli już zarzuty. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

30 kwietnia 2020 roku wieluńscy mundurowi patrolując miejscowość Dąbrowa w rejonie dworca kolejowego zwrócili uwagę na grupę siedmiu młodych mężczyzn. Policjanci widząc ich nerwowe zachowanie postanowili sprawdzić co jest tego przyczyną. Czujność mundurowych nie zawiodła, jak się okazało przy 16- letnim mieszkańcu powiatu wieluńskiego policjanci w trakcie przeszukania plecaka znaleźli dilerkę z marihuaną. Teraz 16- latek za posiadanie środków odurzających odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Wnikliwe czynności prowadzone przez wieluńskich śledczych doprowadziły do zatrzymania kolejnych dwóch osób mających związek z tą sprawą. Jeszcze tego samego dnia dotarli do 17- letniego mieszkańca powiatu pajęczańskiego. Jak ustalili policjanci to od niego 16- latek nabył środki odurzające. 17 – latek usłyszał już zarzut udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Następnego dnia zatrzymana została 17- letnia mieszkanka powiatu pajęczańskiego, która sprzedała zabronioną prawem substancję 17- latkowi. Kobieta usłyszała już zarzuty udzielania małoletniemu środków odurzających oraz ich udzielenie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Sprawa jest rozwojowa, śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Prokurator wobec obojga 17- latków zastosował dozór policyjny.

Za przestępstwo udzielenia środka odurzającego osobie małoletniej grozi kara nawet do 8 lat pobawienia wolności.


 

  • policjant prowadzi zatrzymaną
  • policjant  prowadzi zatrzymanego