Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za narkotykowy proceder

Policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego wieluńskiej komendy zatrzymali 16-latka posiadającego środki odurzające. Dzięki wnikliwej pracy wieluńskich stróżów prawa zatrzymano dodatkowo dwoje dilerów narkotykowych. 17-latkowie usłyszeli już zarzuty. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

30 kwietnia 2020 roku wieluńscy mundurowi patrolując miejscowość Dąbrowa w rejonie dworca kolejowego zwrócili uwagę na grupę siedmiu młodych mężczyzn. Policjanci widząc ich nerwowe zachowanie postanowili sprawdzić co jest tego przyczyną. Czujność mundurowych nie zawiodła, jak się okazało przy 16-letnim mieszkańcu powiatu wieluńskiego policjanci w trakcie przeszukania plecaka znaleźli dilerkę z marihuaną. Teraz 16-latek za posiadanie środków odurzających odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Wnikliwe czynności prowadzone przez wieluńskich śledczych doprowadziły do zatrzymania kolejnych dwóch osób mających związek z tą sprawą. Jeszcze tego samego dnia dotarli do 17-letniego mieszkańca powiatu pajęczańskiego. Jak ustalili policjanci to od niego 16-latek nabył środki odurzające. 17-latek usłyszał już zarzut udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Następnego dnia zatrzymana została 17-letnia mieszkanka powiatu pajęczańskiego, która sprzedała zabronioną prawem substancję 17-latkowi. Kobieta usłyszała już zarzuty udzielania małoletniemu środków odurzających oraz ich udzielenie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Sprawa jest rozwojowa, śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Prokurator wobec obojga 17-latków zastosował dozór policyjny.

Za przestępstwo udzielenia środka odurzającego osobie małoletniej grozi kara nawet do 8 lat pobawienia wolności.

  • policjant prowadzi zatrzymaną
  • policjant  prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony